Aktüel

BEKİR BAYRAM’DAN ATATÜRK DEĞERLENDİRMESİ

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Başkanı Bekir Bayram, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı. Bayram, Atatürk’ün ülkemizi ve milletimizi, askerî – siyasi dehasıyla büyük bir işgalin pençesinden kurtaran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük devlet adamı olduğunu söyledi.

GGD başkanı açıklamasını şöyle sürdürdü:” yaşamını adeta halkına adamış, işgal sürecinde bir yandan demokratik yönetim sistemini ilke edinirken, diğer yandan başta Çanakkale olmak üzere ülkemizin bütün savaşlardan zaferle çıkmasını sağlamıştır. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin temellerini atan ve modern bir toplumsal hayatı hedefleyen devrimleri ile bizleri bugünlere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi gençlere emanet etmiş, bilimsel düşünceyi hep ön planda tutmuştur”.

Bayram Atatürk’ün basına ve basın özgürlüğüne yürekten inandığını vurgulayarak, “bu konudaki net görüşünü, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” sözleriyle dile getirmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir