Giresun

BEKİR BAYRAM GENEL BAŞKAN ADAYI

Bünyesinde 12 il gazeteciler cemiyeti bulunan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Olağan Genel Kurulu, 26 Haziran 2016 Pazar günü Trabzon’da yapılacak.

2013 yılında kurulan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu genel başkanlığını halen Turgut Özdemir yürütüyor.

Genel başkanlığa aday olduğunu açıklayan Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, genel kurul ile ilgili yaptığı açıklamada, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun çok önemli bir basın meslek örgütü olduğunu belirtti.

Bayram, “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu kurucuları arasında yer alan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nu daha aktif hale getirmek için genel başkanlığa aday oldum. Bu kararı diğer illerde bulunan cemiyet başkanları ile birlikte verdik. Şimdi çalışmalarımıza başladık. 26 Haziran’da yapılacak olan kongre ie yeni bir dönem başlatmak istiyoruz” dedi.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram’ın yanı sıra Trabzon’dan Turgut Özdemir’in de aday olduğu belirtildi.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nda Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Çorum, Bartın, Kastamonu, Zonguldak, Karabük, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Rize üye olarak yer alıyor.

Bul cemiyetlerinin her biri 4 delege ile temsil ediliyor. Giresun'dan Bayram'la birlikte; Ufuk Kekül, Namık Baltaoğlu, İsmet Küçükbayrak delege olarak oy kullanacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir