Giresun

BAYAN CARRAWAY NEDEN GELDİ?

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği’nde görevli Siyasi Memur Cassandra Carraway, Giresun'a geldi. Carraway önce Vali Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti. Türkiye’yi daha iyi tanıyabilmek amacıyla 81 ili dolaştığını belirten Carraway, ziyaretlerinde  Ankara dışındaki il yöneticileri, Belediye Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileriyle biraraya geldiğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Karahan, Carraway’a ilimizi tanıtıcı bilgiler vererek fındık mamullerinden oluşan hediye paketi verdi.

Giresun’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirten Carraway,  Vali Karahan’a nezaketi ve konukseverliği için teşekkür etti.

2014-85-2

ABD görevlisi Bayan Caraway, gün boyunca Giresun’da belediye, siyasi partiler ve bazı STK’ları  ziyaret ederek çeşitli sorularla bilgiler derlediği öğrenildi.Carraway'in görüştüğü siyasi parti il başkanları ise bilgi vermekten kaçındı. 

Muhtelif zamanlarda Türkiye’nin çeşitli illerine ziyaretler gerçekleştirdiği öğrenilen Carraway’in, ziyaretlerinin resmi amaçlı olup olmadığı bilinmiyor ve ziyaretlerinin tamamı basına gizli bir şekilde gerçekleşiyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir