logo

reklam

BATININ NESİ KALMIŞ Kİ UTANSIN!

Biz, Ulus olarak hem ülke hem de dünya barışının yanında olduk.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder ATATÜRK’ün, tarihe geçen anlamlı sözüyle konuya girmek istiyorum.

“YURTTA SULH CİHANDA SULH”

Suriye’de bir insanlık dramı yaşanıyor.

Canlılar kıtır kıtır kesiliyor, kurşunlanıyor, kadınlar, kızlar, vahşeti yapanlara peşkeş çekiliyor.

Çocuklar ihtiyarlar katlediliyor.

Yaşayanlar göçe zorlanıyor.

Zulümden, barbarlıktan kaçanlar öbek öbek Türkiye’ye geliyor.

Ve Türkiye bu insanlara kapılarını günlerdir açıyor, bir sıcak çorba, su ve ekmek veriyor. Korumaya alıyor.

Suriye kan ağlıyor.

O insanların yaşamak için canlarını dişlerine takarak nasıl kaçtıklarını TV den izliyoruz.

Can bu.

Başa gelmeyince bu vahşet anlaşılmaz.

İnsan olarak bu duruma seyirci kalmak, “komşu aç iken bizlerin tok yatması” düşünülemez.

Ülkemizin bu insanlara, insanlık yapması, yardım etmesi bazılarımızı rahatsız ediyor, “Ya bunları bakmak zorunda mıyız” yorumları yansıyor.

Bizimde istiklal savaşımızda, Anadolu 7 düvel düşman tarafından işgal edilince, milletimize buralardan yardım geldi, Afganistanlı kardeşlerimiz, eşlerinin boyunlarındaki altın ve kıymetli eşyalarını Türk insanlarının yardımlarına gönderdiler.

Bizimle savaşmak için kandırılan Müslüman ülkelerin gençleri, cephede, Türk siperlerinden sabaha karşı ezan sesi duyduklarında, “Türkler Müslüman değil denilerek bizleri kandırdılar, bu ezan sesi Türk tarafından nasıl gelir” dediler ve sorduklarında Müslüman Türk askerlerinden olumlu yanıt aldıklarında, düşman tarafından ayrılıp, Türk tarafına cephelerine geçerek, düşmana karşı savaşmadılar mı?

Ey! Sevgili kardeşim, geçmişteki tarihi bir okuyun, neydik nerelere geldik bu vatan nasıl kurtuldu ve kimler o zaman bizimleydi?

Suriye kan ağlıyor.

İnsanların, barış yaygaracılarının yaşadığı, Batı bu olayı seyrediyor.

Bir grup heyetle göçmen kamplarını denetleyen Avrupa Konseyi parlamenter Meclis başkanı Anne Brasseur açıklamasında, “ Türkiye’nin Suriye ve ıraktan gelen yaklaşık 2 milyon mülteciye gösterdiği cömertlik, başka Avrupa ülkelerini utanç içinde bırakmıştır”

Bu sözleri yazdıklarımı doğruluyor değil mi?

Orada, bir insanlık dramı yaşanıyor.

IŞID((DAEŞ), PYD, ESED ve diğer devletlerin bombardımanlarından kaçan Suriyeliler, tek çare Türkiye’ye kaçıyor ve” bizi kurtarın Allah aşkına” diyor.

Bu insanlar, yaşlı, kadın, genç çocuk ve hastalar.

“Seyret, Batı seyret, siz Müslümanlara el uzatmazsınız ama, biz sizin başınıza bunlar gelse, duyarsız kalmayız, mutlaka yardım ederiz”. Nazi zulmünden kaçan fırınlara atılarak yakılan Yahudilere Türkiye yardım etmedi mi?

Yazıklar olsun sizin duyarsız insanlığınıza!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...
 • SAHİLE GEL SAHİLE!..

  09 Ekim 2017 Köşe yazıları

  “Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı” (Mahatma Gandhi) ÖNCELİKLE  merhum Hasan Ali Tütüncü’nün vefatıyla boşan AK Parti Giresun İl Başkanlığına seçilen Av. Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ancak ş&oum...