GiresunManşet Üstü

BAŞKAN KERİM AKSU:”EN BAŞARILI BELEDİYEYİZ”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlıkta 2. Görev döneminin 1. yılını bir basın toplantısı düzenleyerek değerlendirdi.

“Türkiye’nin borçsuz,en iyi ekonomiye sahip belediyesiyiz” diyen Aksu, “AKSA, Vergi Dairesi, SSK borcumuz yok. İşçilere borcumuz yok. Son  6 yılın en çok büyümesini yakaladık. Bu projeleri bu nedenle çok rahat gerçekleştiriyoruz. Belediye batıyor diyenler kendi belediyelerine baksın” diye konuştu.

DSC_6270

KEŞAP DURAĞI’NA 7 MİLYONLUK PRESTİJ PROJESİ…

Gerçekleştirdikleri projeleri ve hizmetleri anlatan Aksu, önümüzdeki hafta ihaleye çıkaracakları 7 milyon liralık Keşap Durağı Meydan ve Otopark Projesi hakkında bilgiler verdi. Kerim Aksu, şöyle konuştu:“Bu proje ile Giresun ikinci bir prestij alanı kazanacak. Kazancılar Yokuşu’nun eğimi düzelerek Kale’ye çıkış rahatlayacak. Bu yıl asfalt yılı olacak. 3 yıllık bordür taşımız hazır. Doğalgaz ve diğer kazıların yıprattığı tüm bölgeler yenilenecek. Sokakbaşı Kültür Merkezi projesini 2016 yılında başlatmayı planlıyoruz. Burada Sema Yazıcıoğlu ismini yaşatmak istiyoruz. Aksu Deresi ile deniz arasına güzel bir proje hazırladık. Gedikkaya projemiz, kapalı Pazar yeri projelerimiz gündemimizde. Kale’ye kademeli asansör projesi için çalışmalar sürüyor. Giresun Belediyesi çalışmaya aralıksız devam ediyor. Biz Giresun için çalışıyoruz."

İktidarın uygulamalarını eleştiren Aksu, çöplerin Çanakçı’daki tesise taşınamamasının sorumlusunun kendisi olmadığını Giresun Valiliği’nin Katı Atık Birliği’nin başkanlığını yürüttüğünü belirterek,”aktarma istasyonu için 1,5-2 dönüm kapalı alana ihtiyaç var. Bazı yerler bulundu, olmadı. 6 aydır tesis hazır bekliyor. Aksu’daki o dağı kaldırmalıyız. Bunu en çok ben istiyorum. O çöp dağı Giresun’a yakışmıyor” dedi.
AKP’YE DOLU ALANI TEPKİSİ:“HALKIMIZ GEREKEN CEVABI VERECEK, FAŞİST UYGULAMALARIN ÖNÜNE GEÇMEK LAZIM”

“Eğribel dediler, ama 2015 bütçesinde ödenek koymamışlar.15 senedir konuşuyoruz, seçimden sonra da konuşmaya devam edeceğiz. Sadece okul yaparak hizmet olmaz. Okul hep vardı, hepimiz sokakta okumadık” diyen Başkan Aksu, TOKİ’nin hiç kimseye sormadan imar uygulamaları yaptığını Atatürk Stadyumu’nun da buna örnek olduğunu dile getirdi.  Kerim Aksu, şunları söyledi: “Bilkent’in arkasından bu kenti yönetemezsiniz. Burada belediyesi, belediye meclisi, STK’lar, Kent Konseyi var. Herkesi hiçe sayıyorlar. Statyum oradan kaldırılmamalı.
Ordu’da sahil dolgu alanları Büyük Şehir Belediyesi’ne verildi. Halkın kullanımına açtılar. Giresun’da elimizi kolumuzu bağlıyorlar. Ordu’da başka, Giresun’da başka uygulama olur mu. Giresun halkı cezalandırılmaya çalışılıyor Ağaç diktiler, sahiplendiler. Ama halkımız 2014’de yaptığı gibi bu seçimde de gereken cevabı verecek. Bu faşist uygulamaların önüne geçmek lazım”.

310315-BAŞKAN 1 YILIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE BASIN TOPLANTISI (100)Aksu’nun toplantısına, Giresun’da görev yapan ulusal, bölgesel ve yerel 43 basın mensubu katıldı. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir