GiresunManşet Üstü

BAŞKAN KERİM AKSU’DAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Kerim Aksu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Aksu mesajında şu görüşlere yer verdi; “Engelli insanlarımızın sorunları yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, komşularının, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası hepimizin ortak sorumluluğudur.”

3 Aralık Dünya Engelliler gününü, onlarla coşkuyla paylaşmalıyız. Bu günü bayram olarak kabul etmeliyiz. Engellilerimizin 365 günü önemlidir. Belediye olarak engelli kardeşlerimize 365 gün hizmet etme prensibi ile hareket ediyoruz.

mansetx_128b2570i36c0550diw3g5

Engelli Şarj istasyonu sayısı artırılıyor. Atatürk Meydanı- Gazi Caddesi Yaşlı ve engelli taşıma araçları, 365 gün hizmet veren engelli taşıma aracı engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak için yaptığımız bazı çalışmalardır. Engelliler için ihtiyaç duyulan araç ve gereçler belediyemiz tarafından sağlanmıştır. Şehir Tiyatrosu bünyesinde kurduğumuz “Yürek Takımı” birçok belediyemize örnek olmuştur. Caddelerimiz, kaldırımlar, parklar engelli vatandaşlarımızın kullanacağı şekilde tanzim edilmiştir. Engelli Birimimiz önümüzdeki dönemde bazı projeleri hayata geçirecektir. Giresun Uzun yaşam kenti olarak önemli bir unvan almıştır. Kentimizin engelli kardeşlerimizin rahat yaşamını sürdürdüğü kent olarak ta tanımlayabiliriz.

Kentimizde engelleri kaldırıyoruz. Hepimizin engelli adayı olduğu bilinci ile tüm engelli kardeşlerimin 3 Aralık Engelliler Gününü kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir