logo

reklam

BAŞKAN FINDIK PAZARI’NDA ESNAFLA KAHVALTIDA

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,  yeniden düzenlenen Tarihi Fındık Pazarı bölgesinde bulunan esnaflarla kahvaltılı toplantıda birlikte oldu. Kahvaltı masaları yenilenen caddenin yeni kaldırımları ve yolu üzerine kuruldu. 

 

 

10885101_10152861142003956_4338472917883771462_n

 

Başkan Aksu, burada yaptığı konuşmada, Fındık Pazarı’nın Giresun’un tarihi simgelerinden ve ekonomik merkezlerinden olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “ Buraya 30 yıldır bir çivi dahi çakılmadı. Ben sizin içinizdeyim. Yıllardır altyapı çalışmalarının tamamlanmasını bekledim. Bu bölgenin yağmur suyu, kanalizasyonu, içme suyu, doğalgazı, elektrik hattı ve mobese bağlantısı tamamlandı. Belediye olarak Fındık Pazarı’nın tarihi kimliğine yakışır düzenleme yaptık. Burayı daha önce yapabilirdim. Ama yazık olurdu. Doğalgaz ve diğer altyapı için yıkmak zorunda kalacaktık. Çünkü belediye sizin paranızı harcıyor. Fındık Pazarı’na yakışır bir heykel yaptırıyoruz. Yaklaşık 45 gün sonra yerine konulur. Şehirde doğalgaz ve altyapı çalışmaları tamamlanan bölgeleri bu şekilde düzenleyeceğiz. Yeniyol çok kötü durumda, doğal gaz geçti, elektrik hattını bekliyoruz. Evet bu çalışmalar nedeniyle hep birlikte sıkıntı çekiyoruz. Ancak sıkıntı çekmeden, güzel işler olmuyor. 10 yıl sonra bu ağaçlar büyüdüğünde, bu hizmetler daha iyi anlaşılır diye düşünüyorum. Önemli olan eserler bırakmaktır. “

manset_giresun_ovz2mv04k82hsw21q80inw

 

Aksu’ya teşekkür eden bölge esnafı hoparlör ve güvenlik için kamera isteğinde bulundu..

TAMAMEN YENİLENDİ…

Bir süre önce Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanal Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Çözüm ve Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen Fındık Pazarı Bölgesinde, 10 bin metrekare alana, yol, kaldırım, parke döşendi. Su , kanal ve yağmur suyu hattı yenilendi. Bölgeye 110 adet ağaç fidanı ve saksılarla çiçekler dikildi. Kaldırımlar ferforje korkuluklarla donatıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?