logo

reklam

BAŞKAN DEĞİL ÖNDER…

Biliyorsunuz ki; Mayıs ayında Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası gibi, hem temsil ettikleri kitle sayısı, hem de kentin ekonomik sosyal, siyasal yaşamını etkileme özellikleri itibarıyla önemli görülen STK'ların genel kurulları yapılacak, yönetim kurulları yeniden belirlenecek.

Bu kuruluşların hepsinin bir mevcut, bir de onlara rakip olan adayları var.

Hepsi bugünlerde karış karış gezerek kampanya yürütüyorlar. Sıkılmadık el öpülmedik yüz, sıvazlamadık sırt, yakılmadık yağ bırakmıyorlar.

Bu kampanyalar seçim yaklaştıkça daha da hızlanacak.

Adaylar, delegeleri etkilemek, birbirlerine üstünlük kurmak, diğerine göre farklı olduğunu göstermek için her şeyi yapacaklar.

Yürüttükleri bu mücadeleyi takdir ediyorum, doğru buluyorum.

Ancak ben bugüne kadar hiçbir adaydan aday olduğu makamın onun için ne ifade ettiğine, nasıl bir yönetim ve temsil özelliği taşıyacağına, hangi planları, hedefleri, öngörüleri ve politikaları olduğuna dair tek bir kelam duymadım.

Oysa merak ettiğimiz bunlar. Oy kullanacaklar da bunları merak etmeli. Sırıtarak elini sıkan adaya 'sen ne yapacaksın arkadaş' diye sormalı.

 

Bu kuruluşların başına, boyu posu yerinde olan, ağzı iyi laf yapan, parası çok olan ekabirler değil de, tüm bu özelliklerle birlikte; tabiri caizse masaya yumruk vurarak hak ve menfaatlerimizi savunacak insanlar gelmeli.

Makus talih diye özetlediğimiz mahrumiyet bölgesi olan ilimizin bir çok şeye ama en başta önderlik vasfı taşıyan yöneticilere ihtiyacı var.

iktidarların arka bahçesi, yedek lastiği gibi davranan değil, ancak onlarla hizmet noktasında birlikte hareket eden, yeri geldiği zaman da muhalif duruş sergileyecek güçlü STK'lara ihtiyacı var.
 

Giresun'da hemen hemen her alanda bir değişim ve dönüşüme ihtiyaç var. Ben STK'ların genel kurullarının buna vesile olmasını diliyorum.

Ne demiş eskiler: Tebdil-i mekanda ferahlık vardır…

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...