Giresun

BAŞKAN AKSU’DAN EYLEMCİ İŞÇİLERE DESTEK

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni yıla girerken işten çıkartılan 7 taşeron işçiye destek için kurulan çadırı ziyaret etti.

Kamu Emekçileri Derneği tarafından Atatürk Meydanı’nda kurulan çadıra sabah erken saatte uğrayan Belediye Başkanı Kerim Aksu; ülkede en büyük sorunun işsizlik olduğunu, birde asgari ücretle ailesine ekmek götüren insanların işsiz kalmalarının hiçbir vicdanda kabul edilemeyeceğini ifade etti.

İşten çıkarılan Kamu Emekçileri Derneği üyelerini ziyareti sırasında görüşlerini açıklayan Aksu şöyle konuştu: “ Bu işe siyaset karıştırmayın. Ekmeğin siyaseti olmaz. Vali Bey konuyla ilgileniyor. Bakan Bey’e durumu iletin. Bir birinizle dayanışa içersinde olun. Asgari ücretle, açlık sınırının altında çalışan insanları işsiz bırakmak hiçbir vicdana sığmaz. Belediyemizde taşeron işçiler var. Arkadaşlarımız sendika üyesi oldular. Biz onlarla sözleşme imzalayacağız. Türkiye de memurlarla ilk sözleşmeyi biz yaptık. Taşeron işçinin tek düşüncesi ekmeğidir. Taşeron sistemi derhal kaldırılmalıdır. Bu konunun biran önce çözüme kavuşmasını bekliyoruz. Sendikalar işçinin haklarını korumak için daha etkin olmalılar. İnsanları işsiz bırakmak için değil, iş vermek için çalışmalıyız. Birbirimizle ayrışan değil, bütünleşen olmalıyız.”

İşsiz kalan arkadaşları için eylem yapan dernek yetkilileri, işten çıkarılan 7 kişi için hukuki dayanaktan uzak bahaneler ortaya konduğunu, bu sıkıntının çözümüne kadar Atatürk Meydanı’nda çadırda kalacaklarını, işçinin ekmek davasından başka bir düşüncesi olmadığını dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir