Giresun

BAŞKAN AKSU AB TOPLANTISINDAYDI

İçişleri Bakanlığı tarafından AB’ye uyum çerçevesinde yürütülen Yerel Yatırım Planlama Projesi toplantısı Ankara’da yapıldı. 
Belediye Başkanı Kerim Aksu toplantıya katılarak bilgi aldı. Başkan Aksu, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Trabzon, Artvin, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Erzurum, Bayburt ve Erzincan illerinin pilot iller olduğunu belirterek, projenin yerel yönetim hizmetlerinin planlanması, kalitesinin artırılması, uzman kadrolardan yararlanılmasını öngördüğünü söyledi.

Başkan Aksu toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi : “ Toplantıya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı, AB Bakan Yardımcısı,10 il valisi, belediye başkanları, Kalkınma Ajansı Başkanları ve ilgili birim temsilcileri katıldı. Giresun Belediyesi olarak AB’nin önemini biliyoruz. AB standartlarını şehrimizde ve ülkemizde görmek istiyoruz. Bizim insanlarımızın da yüksek standartta yaşamasının doğal bir hak olduğunu düşünüyoruz. Doğanın korunduğu, çevre bilincinin yükseldiği, insan hak ve özgürlüklerinin benimsendiği bir ülkede yaşamalıyız. Her şeyden önce bize bırakılan toprakların dedelerimizin mirası değil, torunlarımızın emaneti olduğunu unutmamalıyız. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir Giresun, yaşanabilir bir Türkiye bırakmalıyız.Giresun Belediyesi AB Bölgeler toplantısına ev sahipliği yapmıştır. 101 milyon EURO’luk AB Projemiz mevcuttur. AB toplantılarına büyük önem veriyoruz.“

Projeyle birlikte; kamu hizmetlerinin iyi işleyen ve etkili bir hale getirilmesi ve yerel düzeydeki kamu yatırımlarının planlanmasında, programlanmasında etkinliğin ve verimliliğin sağlanması amacıyla kamu yönetimi modernizasyonunun sürdürülmesii hedeflenirken, yatırımların yerel düzeyde planlanabilmesi için yerel kamu yönetimi kapasitesinin geliştirilmesi ve paydaşlar arasında sağlıklı bir eş güdüm sağlanması amaçlanıyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir