logo

reklam

BAŞBUĞ PAŞA’NIN İZ BIRAKACAK SÖZLERİNİN ARDINDAN..

26. Genel Kurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ Paşa,12 Haziran 2007'de Ümraniye'de bulunan el bombalarının ardından yapılan soruşturma neticesinde, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davası kapsamında yargılanması süreci Ocak 2012'de start almıştı.

Ergenekon davasında mahkemenin yaptığı suç duyurusuyla,6 Ocak 2012'de tutuklanarak Silivri Cezaevine konan,

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 26 ay Silivri Cezaevi'nde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Tahliye edildiği gün basınla buluşan Başbuğ Paşa, yaşadıklarını ve kendisine düzenlenen kendi tabiriyle kumpası anlattı.

Yıllarını, ömrünün büyük bölümünü, mesleğine, vatanına, milletine, bayrağına hizmet ederek geçiren Başbuğ Paşa asla ve asla, kendisine istinat edilen haksız suçlamaları kabul etmediğini, hapiste geçen 26 aylık sürecin hayatından ve hürriyetinden çalındığını, bu organizeyi yapanların adil bir şekilde yargılanmaları gerektiğini, içerideki arkadaşlarının kendisi gibi hepsinin de kalplerinin ve ellerinin temiz olduğunu ifade etti.

Başbuğ Paşa, darbecilikle asla ilişkilerinin bulunmadığını,sanal bir Ergenekon yaratma projesini kimlerin yarattığını öğrenmek istediğini,Yüce Türk Milletinin oynanan oyunu kısa sürede anladığını ve Ulusuna şükran borçlu olduğunu belirtti.

Tahliye edilmesinin bir başlangıç olduğunu belirten Başbuğ Paşa, içerdeki arkadaşlarının da tahliye edilmesini istedi,”Yoksa tahliye edilmemin bir anlamı yok” dedi.

Paşa, ÖYM’lerin çukura gömülmesinin demokrasiye bir katkı olduğunu, ÖYM lerin çukura gömüldüğünü söyleyerek, “Bu hakimlerde vicdan yok, Allah’tan korkunuzda mı yok” diyerek, içeride hasta olan tutuklu kişilerinde bu son anlarında serbest bırakılmalarını istedi.

Başbuğ, ülkede önemli olayların yaşandığını iddia etti ve bu süreçte ayakta kalan tek kurumun Anayasa Mahkemesi olduğunun altını çizdi.

‘Tek istediğim Adalet’ diyen Başbuğ, “Bunlara rağmen içimde kim ve nefret yok” ifadesini kullanarak, olgunluğun, onurun en yüksek ifadelerini vurguladı.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...
 • SAHİLE GEL SAHİLE!..

  09 Ekim 2017 Köşe yazıları

  “Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı” (Mahatma Gandhi) ÖNCELİKLE  merhum Hasan Ali Tütüncü’nün vefatıyla boşan AK Parti Giresun İl Başkanlığına seçilen Av. Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ancak ş&oum...