AktüelGiresun

“TÜFEKLE Mİ İKTİDARDA KALACAKSIN”

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan’a Giresun’da üfek verilmesini eleştirdi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri,"Başbakan Erdoğan seçimden, sandıktan ümidini kesmiş de tüfekle ya da kefenle mi iktidarda kalmayı planlıyor?" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun mitinginde tüfekle görüntü vermesinin ibretlik bir durum olduğunu, Trabzon mitinginde ise alanın ön kısmına kefen giydirilmiş ki konuşlandırıldığını ifade eden  Yeniçeri,    "Yoksa Başbakan seçimden, sandıktan ümidini kesmiş de tüfekle ya da kefenle mi iktidarda kalmayı planlıyor? Başbakan Erdoğan, bir yerlere mesaj mı vermektedir? Burası Bağdat, yanındaki adam da Saddam mı? Tehdit mi ediyorsun? Bu nasıl bir siyaset anlayışıdır? Demokratik bir ülkede hem de o ülkenin Başbakanı miting alanına tüfek, kefen ve ölüm temalarıyla geliyorsa, bu hayra alamet değildir" dedi.

Yeniçeri, Emniyet binalarına gazetecilerine sokulmamasını nasıl değerlendirdiği sorusuna, "Faşizm böyle başlar. Basın özgürlüğü bu iktidar döneminde büyük darbe aldı. Bu da yeni bir darbedir. Bunlar, AKP'nin diktatöryal ve despotik yönetim anlayışını uygulamaya çalışacağını gösteriyor" karşılığını verdi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir