GiresunManşet Üstü

BAŞBAKAN’A ‘YOLSUZLUK’ SORULARI…

CHP İl Başkanlığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konudaki yazılı açıklamasını ve Başbakan Erdoğan’a yönelttiği 16 soruyu basın açıklamasına dönüştürdü.

Başbakan’a “Kul hakkı yemedim diyebilir misin” diye soran ve “ahlaksızlığı olağan bir şey haline getirmek istiyor” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, “Hortumları kestik” diyorsun. Peki, o hortumlar AKP Genel Merkezi ile Bakan Kurulu’na ve yandaşlara bağlandı mı, bağlanmadı mı?” dedi.

“AKP iktidarında yolsuzluğun altyapısını oluşturdunuz. Sıra geldi yolsuzluğu örtme operasyonuna” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamasında şunları söyledi: “. Sayın Başbakan, rüşveti, yolsuzluğu kara para aklamayı gözlerden gizlemek, hesap sorulmasını engellemek için başlatılan operasyon tuzak diyorsun, çete diyorsun, ine girmekten, el, kol kırmaktan bahsediyorsun. Peki sen 11 yıldan beri Başbakan değil misin? Senin Hükümetin 11 yıldan beri bu devleti yönetmiyor mu? Ucu sana dokununca mı çete aklına geldi? Bütün istihbarat örgütleri, bürokrasi emrinde, nasıl olur da 11 yıldır çetenin farkına varmadın?”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir