GiresunSiyaset

BAŞBAKAN’A OLİMPİYAT SORUSU

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “2020 Olimpiyatları’nın sunumunun yapılacağı organizasyonun ülkemize toplam maliyeti ne kadar olmuştur?” diye sordu.

Karaahmetoğlu, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu ifade ve sorulara yer verdi:

“2020 Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliğini yapacak kentin belirleneceği Buenos Aires’e liderliğiniz altında, işadamı, bürokrat, sporcu, milletvekili ve bakanlarınızın ve ailelerinin bulunduğu kalabalık bir heyet gitmiştir. Bu heyetin harcamalarına ilişkin olarak, 2020 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak ülkenin belirleneceği toplantıya katılan heyette, sporcu, federasyon yetkilileri, antrenörler, bürokratlar, işadamları, milletvekilleri, bakanlar ve eşleri dâhil olmak üzere kimler yer almıştır? Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcileri ve Milli Olimpiyat Komitesi dışında diğerlerinin heyetinizde yer alma nedenleri ile görevleri nelerdir?

RedHack’in sosyal medyada yayınladığı, yalnızca uçak masrafının 915 bin TL olduğu iddiası gerçek midir? Uçak ve yolculuk masrafları dâhil olmak üzere, diğer harcamalar nelerdir? Hangi bütçeden ne kadar harcama yapılmıştır?

2020 Olimpiyatları’nın sunumunun yapılacağı organizasyonun ülkemize toplam maliyeti ne kadar olmuştur?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir