logo

reklam

BAŞBAKAN GİRESUN’U YİNE PAS GEÇTİ

Başbakan Erdoğan, 30 Mart yerel seçim kampanyasında olduğu gibi Giresun'da yine miting yapmadı. Erdoğan'ın mitingi Ordu'daydı. Ona oy istemek de Canikli'ye düştü.

Keşap’ta partisinin düzenlediği iftar yemeğine katılan AKP Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, yurt ve dünya gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

CANİKLİ: BAŞBAKANA DESTEK İSTEDİ 

“30 Mart Yerel Seçimleri nasıl önemliyse 10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı da bu sürecin bir devamıdır” diyen Canikli,”Geçmişte Cumhurbaşkanları 1982 Anayasası'na göre çok ciddi yetkilere sahip olmasına rağmen bu yetkilerini kullanamamışlardır. Çünkü yetkinin asıl sahibi halk tarafından seçilmemişlerdir. Geçmiş Cumhurbaşkanlarında yetki problemi yoktu yetkinin kaynağında problem vardı. Oysa şimdi yetkinin asıl kaynağı Cumhurbaşkanını seçecektir" diye konuştu.

Canikli, Çatı adayı formülünü de değerlendirerek, şunları söyledi:  "Kılıçdaroğlu, doğuda ve batıda çatı adayları İhsanoğlu'nun isminin geçtiğini ifade ediyor. Bu kocaman bir palavradır. İhsanoğlu'nun doğuda ve batıda değil mahalli bir bölgede dahi ismi geçmiyor. Ancak İhsanoğlu olsa olsa ikinci bir Sisi olur. Bilindiği gibi Sisi Mısır'da darbe ile kendini  Cumhurbaşkanı seçtirmiş bir kişidir. İhsanoğlu'nu da destekleyenler Sisi'yi destekleyenlerle aynı çevreler, aynı ülkeler, aynı siyasi partiler ve paralelcilerdir. Tek ortak noktaları da budur. Ancak bilinmeli ki bu coğrafya, Ortadoğu ikinci Sisi'yi kaldırmaz".

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?