logo

reklam

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU GİRESUN’DA KONUŞTU

Giresun'da, 19 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen AKP 5. Olağan İl Kongresine katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Giresunlulardan 7 Haziran seçimlerinde oyların %70’ini istedi ve rabıta işareti yaparak “bunun anlamını biliyorsunuz, Giresun’dan rabıa istiyorum” diye 4-0 sözü aldı.

 

 

gdngAKP Kongresi yine özellikle ilçe merkezlerinden gelen partlilerin yoğun katılımına sahne oldu. Salona 560 dolayında delegenin yanı sıra sadece tribünlere izleyici alınınca kalabalığın büyük bölümü dışarda kaldı. 

AKP İl Başkanı Hasan Aydın'ın açılış konuşmasından sonra Bakan Nurettin Canikli de kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaptı. 

 “GİRESUN’DAN KARADENİZ’DEN DESTEK ALAN İKTİDARI KAYBETMEZ”

Kongreye yaklaşık 1.5 saat gecikmeyle gelen Davutoğlu, Giresun'un ilçelerini tek tek sayarak başladığı konuşmasında, Cumhurbaşkanının 2001 yılında buradan başladığını hatırlatarak, “Selam olsun vefakar ve sadık Giresunlu kardeşlerime. Giresun bize her zamanki vefasını gösterdi. Giresunlular'dan güç alan hiç kimsenin başı eğilmez, Giresunlular'dan, Karadeniz'den güç alan hiçbir siyasi hareket Türkiye'de herhangi bir şekilde iktidarını kaybetmez" dedi.

Ahmet Davutoğlu, Giresun'un 30 Mart'ta muhteşem bir mitingle Erdoğan'ı ağırladığını ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 66 destek verdiğini hatırlattı.

Konuşmasında daha çok ulusal gündem ilişkin konulara yer veren Başbakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef aldı.  

FM

ÜNİVERSİTEMİZİ ÖVDÜ, ÇEVRE YOLU İLE DEMİRYOLU İÇİN” İNŞALLAH YAPILACAK” DEDİ…

Davutoğlu, Giresunun hizmet beklentilerine ilişkin somut şeyler söylemezken, Güney Çevre Yolu ve Erzincan Demiryolu bağlantısı için  “inşallah, en kısa zamanda “gibi afaki cümleler kullandı.

Başbakan konuşmasında şunları söyledi: “Karadeniz Sahil Yolu’nu tamamlamak bize nasip oldu. Şimdi arkadan yeşil yol geçirerek yaylaları birbirine eklemleyeceğiz. Karadeniz’in suyu şifadır, Tombul fındık şifadır, yaylaları derde devadır. Burayı Dünyanın cazibe merkezi haline getireceğiz.

Bizim zamanımızda bu bölgede 8 tane üniversite açıldı. Bir tanesi de Giresun Üniversitesi, hızla büyüyor…11 fakülte, 10 yüksek okul, her birinde onbinlerce öğrenci öğrenim görüyor.  Doğu Karadeniz’i Giresun ve diğer üniversitelerimizle bir havza olarak bilim,ilim teknoloji ve eğitim merkezi haline getiriyoruz.

Ulaştırma Bakanı ile de konuştuk, Giresun'un hayali olan Eğribel’i  Şebinkarahisar üzerinden Sivas’a bağlayıyoruz inşallah, Karadeniz'i Akdenize'de bağlayacağız.”
Davutoğlu konuşmasına” Bizim vizyonumuz büyüktür, inşallah talep ettiğiniz o çevre yolu da yapılacak. Giresun’un Çevre Yolu da  programa alındı yapılacak. Ayrıca Giresunspor ve Giresun için 20-25 bin kişilik kapasiteli stadyumu da yapılıyorç  Giresun  ne isterse başımızın tacıdır, bütün vilayetlerimiz gibi” diye devam etti. Bu sırada bir partilinin ‘demiryolu, tren” diye seslenmesi üzerine Başbakan “İnşallah tren yolu, demiryolu için de ne yapacağımızı istişare ederek hep birliklikte planlamasını" ifadesini kullandı.

DSC_4347"GİRESUN 4-0 YAPARSA HEMŞERİNİZİM"
Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasının sonunda  yine Rabıta işareti yaptı ve  4-0 isteğini tekrarladı. Davutoğlu, “Konya %70’di. Eğer Giresun Konya’yı geçsin, ben de kendimi Giresun’un hemşerisi ilan edeceğim. İlk teşekkür ziyaretimi Giresun’a yapacağım” diye konuştu.
Kongreye, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Nurettin Canikli, Lütfü Elvan, Cevdet Yılmaz, çok sayıda milletvekili ile Ordu-Trabzon belediye başkanları da katıldı.

Başbakan eski ve yeni il başkanı ile partilileri selamladıktan sonra kongre salonundan ayrıldı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?