GiresunManşet Üstü

BAŞBAKAN BU İKİ BABAYI DİNLEMELİ

HABER:UFUK KEKÜL

Polisin gaz fişeği ile hayatını kaybedeb-n Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan ile önceki akşam Kulaksız'da henüz faili bulunamayan kişi ya da kişilerin açtığı ateşle öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu, "artı 1" televizyonunu ana haber bültenine canlı telefon bağlantısıyla katıldı.

Can Dündar, ilk olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gaziantep mitinginde söylediği "Annesi diyor ki, 'Evladımın katili Başbakan" diyor. Ben evlada sevgiyi, muhabbeti bilirim ama, sizin evladınızın mezarına karanfil ve demir bilye atışınızı pek anlamadım. O demir bilyeyi acaba niçin atıyorsun evladının mezarına? Neyin mesajını veriyorsun?" sözlerini ekrana getirdi.

Can DündarBerkin Elvan'ın babası Sami Elvan'a, "Ne hissettiniz dinlerken?" diye sordu. Baba Elvan, şöyle konuştu:

"Maalesef ki çok acı gerçekleri Başbakan ortaya koyuyor. Yani böyle bir şey olabilir mi? Kendi çıkarları için, kandan beslenen bir insanı başka türlü değerlendiremiyorum. Biz evladımızı kaybetmişiz. Karşımda da acılı bir baba. Bugün ben o babayla görüştüm. Bu evlatları biz kolay yetiştirmedik. Bu evlatlar kolay gelmedi bu yaşa. Bizim ne şartlarda yetiştirdiğimizi gördü mü kendisi? Biz onun gibi gidip de onun bunun şeyini çalıp da, devletin arsalarını parselleyip de evladımıza yedirmiyoruz. Biz helal sütümüzü, helal paramızı yediriyoruz. Bundan Başbakan falan olmaz. Annesi evladını kaybetmiş, konuştuğu kelimelere bak… Senin emir verdiğin polisler bu çocuğu veriyor. Karşımdaki insan da o kadar acılı insan ki, Halil abiİstanbul'a dönünce biz kolkola girip utandıracağız o insanı."

"BİLYE" TARTIŞMASI

Sami Elvan, "Neden mezara bilye attınız? Oradan bir anlam çıkarmaya çalışıyor Başbakan…" sorusunu da, "Ben söyleyeyim, çünkü çocuğun misket oynama zamanı. Misket oynayacak yaşta çocuk. Onun için, annesi oraya misket oynasın diye bilye koydu benim çocuğumun mezarına" diye yanıtladı.

Baba Sami Elvan, "Eli sopalı, yüzü poşulu meselesine de bir açıklık getirir misiniz?" sorusu üzerine de, "Nasıl anlatayım? İnsanları birbirine kırdırmak için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapıyor bu insan. Başka bir şey söyleyemeyeceğim. Şu an konuşamıyorum zaten sinirden. Gerekirse ben yarın Sabah kalkıp Giresun'a gideceğim, Halil Abi'nin elini öpeceğim. Birlikte biz Elele, kolkola Giresun'dan buraya geleceğiz. Bu ülkeyi ne yapmaya çalışıyor bu insan, anlamadım ki? Biz acımızı bile paylaşamıyoruz. Acımızı bile yaşayamıyoruz. Ne istiyor bu ülkeden, ne istiyor bu insanlardan? 8 tane can almış, hala doymamış mı? Benim oğlum 14 yaşında. Hiçbir siyasi düşüncesi yoktur. Hiçbir siyasi güç arkasında yoktur. Bunu çok açık ve net olarak söyleyeyim. Ne Halil abi, ne ben, ne başkası… Bunların oyununa gelmeyeceğiz" dedi.

"TÜRKİYE'NİN BARIŞA İHTİYACI VAR"

Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu da, "Çocuğumuzu toprağa verdik genç yaşta. Başkalarının başına gelmesin. Diyeceğim başka bir şey yok. Ne diyeyim yani? Benim içim yanıyor. Bu çocuklar kolay yetişmiyor. 22 yaşındaki bir delikanlıyı toprağa verdik. Hiç yoktan.Türkiye'nin barışa ihtiyacı var. İnsanların birbirine kaynaşmaya ihtiyacı var. İnsanların birbirini sevmeye ihtiyacı var" dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir