logo

reklam
08 Eylül 2015

BAROLARDAN ORTAK KINAMA

Bölücü terör örgütünün Dağlıca ve Iğdır’da gerçekleştirdiği alçakça saldırılar, Türkiye Barolar Birliği'ne bağlı barolar tarafından yapılan ortak açıklamayla kınandı. 

Bildiride, PKK’nın Dağlıca ve Iğdır’da gerçekleştirdiği alçakça saldırıların, teröre karşı akıllı, kararlı ve tek vücut olunması gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğu ifade edildi. Devletin terörle mücadelede hukuka uygun atacağı her adımın barolar olarak destekleneceğinin belirtildiği bildiride, “Yurt içinde ve yurt dışında bölücü terör örgütünün taban kazanmaması için var gücümüzle mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya, Türk Milleti’nin birliğini bozmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecektir” denildi.

Çözümün 77 milyonun, millet olma bilincini ve ruhunu tekrar tazeleyerek, insan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşması olduğu vurgulanan bildiride, “Bugün, başta siyaset kurumu olmak üzere demokrasinin tüm taşıyıcı unsurlarına ve tek tek bütün vatandaşlarımıza düşen ödev, bu kucaklaşmanın sağlanması için bütün gücüyle mücadele etmektir” ifadeleri kullanıldı.

Bildiride, PKK'nın devlete karşı bir kalkışmayı sağlayacak boyutta nasıl silah depoladığının, yolları nasıl ve ne zaman mayınladığının, ülkenin bir bölümünde egemenliğin terör örgütüne devredildiği algısı yaratacak şekilde otorite boşluğunun ne şekilde oluştuğunun yetkili mercilerce açıklanması çağrısı da yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?