GiresunSiyaset

MECLİSLER BARIŞ PINARI HAREKATI’NA DESTEK VERDİLER

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve belediye meclis üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürütmekte olduğu, ancak önceki gün durdurulan “Barış Pınarı Harekâtı” na destek açıklaması için bir araya geldi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,yaptığı konuşmada, harekatın terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, bir barış koridoru oluşturarak Suriyelilerin evlerine dönmelerini sağlamak için yapıldığını söyledi.

Şenlikoğlu “bu çerçevede, Giresun Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”diye konuştu.MECLİSLER BARIŞ PINARI HAREKATI'NA DESTEK VERDİLER

Siyasi parti grupları adına ise konuşmayı Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Gökhan Bozalioğlu yaptı.Bozalioğlu “Giresun Belediye Meclis Üyelerimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”dedi.

Giresun Valiliği Toplantı salonunda olağanüstü gündem ile toplanan İl Genel Meclisi başkan ve üyeleri ise harekata desteklerini hazırladıkları ortak metinle dile getirdiler.

Meclis üyeleri adına ortak metni okuyan İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, “Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karış en büyük tehdit olan DAEŞ,PKK,PYD/YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli’nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’nı Giresun İl Genel Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Giresun İl Genel Meclisimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir