Giresun

BARÇA SUYA KAVUŞUYOR

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI OSMA ÖDEN, MÜJDELEDİ

Giresun’da uzun yıllardır sağlıklı ve temiz içme suyu sıkıntısı çeken merkeze bağlı Barça köyünün su sorunu en sonunda çözülecek gibi. İl Özel İdaresi köyün su ihtiyacı için hazırlanan projenin ihalesi yaptı.

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ihale ile ilgili yaptığı değerlendirmede,  “Yıllardır su sıkıntısını yaşayan Barça köyümüzün su sorununu bu proje ile çözüyoruz. Yapım ihalesini  gerçekleştirdik. Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iş ve işlemleri gerçekleştirilen Barça Köyü İçme Suyu İnşaatı yapım işi, 294,530.00 TL yaklaşık maliyet üzerinden ihale edildi, 7 istekli ihaleye katıldı. Yapılan ihaleye göre en avantajlı birinci teklif 198.833,00TL. ile ÖZ-PA İnş. Mlz. San. Tic. Ldt. Şti tarafından verildi. İhalenin Kamu İhale Kanununa göre sonuçlanmasını müteakiben sözleşme yapılacak ve 190 gün içinde Barça Köyü Köyü İçme Suyu inşaatı tamamlanarak hizmete açılacaktır.” dedi.

Öden,” Buradan Barça köyünde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. Onları temiz ve sağlık suya kavuşturacağız. Ayrıca önümüzdeki haftalarda da Sarvan ve Sayca köylerimizin de içme suyu ihalelerini yaparak bu köylerimizin de su sorunun ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir