Giresun

BAKANA CHP KADIN KOLLARINDAN TEPKİ

Karaman’da 45 çocuğun Ensar Vakfı öğretmeni tarafından cinsel istismara uğramasına yönelik tepkiler sürüyor. CHP Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Demiroğlu, yazılı açıklamayla olayı kınadı. Demiroğlu, açıklamasında “Mevcut iktidarı, planlı olarak eğitim sistemimizi dejenere ederken, çocuklarımızı denetimsiz Kuran kurslarında, eğitimcilikle ilgisi olmayan bir güruhun eline teslim etmiştir. Bu üzücü olay çocuk istismarının toplumumuzda ne denli ciddi ve kapalı kalmış bir konu olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema RAMAZANOĞLU’nun “Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı’nın kötülenmesi için gerekçe olamaz” sözlerini eleştiren Demiroğlu,   şunları söyledi:”Siyasi erken başındaki bu kişi, taciz ve tecavüze uğramış çocuklara sahip çıkamıyorsa ve elde ettikleri güç, çocuğu ve kadını bu tür maruziyetlerden koruyamıyorsa bu asla kabul edilemez bir durumdur.

Söz konusu bakan derhal istifa etmelidir.

Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak, çocuklarımızın korunması, çocuk haklarının savunulması için, devleti, tüm kamu kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırıyoruz. Çocuklarımızı bu anlayışa emanet etmeyeceğiz ve benzeri vakaların tekrar yaşanmamamsı için gerekli olan kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi konusunun takipçisi olacağız”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir