GiresunManşet Üstü

BAKAN YILMAZ’DAN GİRESUN TABANCASINA İLGİ

Önceki gün bir arkadaşının annesinin cenazesine katılmak üzere Giresun’a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Hasan Karahan’la birlikte GİRSAN’ı ziyaret etti. 

2013-1650-2Fabrikayı gezen Bakan Yılmaz, GİRSAN Makine ve Hafif Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cürgül’den bilgi aldı. 39 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Başkan Cürgül, fabrikada 187 işçinin istihdam edildiğini söyledi.

Cürgül’e başarılar dileyen Bakan Yılmaz, işçilerle de bir süre sohbet etti. ”Milli Piyade tüfeğimizin imalatı makine kimya enstitüsü ana yükleniciliğinde tamamlandı. Bütün kriterleri tamamlanmış silahın yatırım kriterlerini sağlayan özel firmalar tarafından üretilmesi için bir karar oluşturma aşamasındayız. İnşallah bunları kim üretme kapasitesine, yeteneğine sahip ise o yatırımı Türkiye'de üretme izni vereceğiz” dedi.Yılmaz, bir gazetecinin "Çin ile yapılan füze anlaşmasında son nokta nedir" sorusuna şöyle karşılık verdi: ”Yapılan anlaşma devam ediyor.Hiçbir sıkıntı yok. İnşallah Türkiye için en doğrusu, en iyisi ne ise o olur.”2013-1650-3

“HEDİYE SİLAHI KABUL ETMEDİ”Silah fabrikası sahibinin kendisine hediye ettiği silahı yanında bulunan Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın’a veren Bakan İsmet Yılmaz, "Bu silahı Sayın Diyanet İşleri Başkanımıza verelim."

Ziyarette, İl Jandarma Komutanı Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın da hazır bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir