GiresunManşet Üstü

BAKAN “EĞRİBEL TÜNELİ TAMAM” DEDİ

TBMM Genel Kurulu'nda  2015 yılı bütçe görüşmeleri sürerken Eğribel Tüneli de gündeme geldi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, tünelin ihalesinin sonuçlandığını açıkladı.

Genel kurulda, Dışişleri Bakanlığı, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri kabul edildi.

Görüşmeler sırasında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Giresun Eğribel Tüneli yapım ihalesinin sonuçlandığını ve sözleşmenin imzalandığını belirterek, yer teslimi yapılarak hemen çalışmalara başlanacağını söyledi.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Yaklaşık maliyeti 110 Milyon TL olan Eğribel Tüneli ile ilgili sözleşme, Karayolları Genel Müdürlüğü ve ihaleyi alan Mön İnşaat Ve Ticaret Ltd.Şti., Özaltın İnşaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi arasında geçtiğimiz günlerde imzalandı. Sözleşme gereği 15 gün içerisinde yüklenici firmalara yer teslimi yapılacak. 

 5 bin 985 metre uzunluğunda 2 adet tünel ve giriş çıkış yollarını kapsayan projeye Mart ayı başında başlanacak.

 

Bir yorum

  1. Hayaldi gercek oluyor. Allah emegi gecenlerden razi olsun.yapamazsiniz dediler ama giresunda sorunlar bir bir cozuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir