GiresunManşet ÜstüSon Dakika

BAKAN CANİKLİ’YE FKB GOLÜ…

Fındık Tarım Satış Kooperetifleri Birliği(FİSKOBİRLİK)’in 76. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, mevcut başkan Lütfü Bayraktar 133 delegeden 78’inin oyunu alarak  yeniden başkan seçildi. Karşı listenin başkan adayı olan Ordu-Kumru Belediye Başkanı Gönan Murat Hatipoğlu ise 46 oy’da kaldı ve 9 oyda geçersiz sayıldı.

FKB’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Lütfi Bayraktar (Kocaali), Ali Coşkun (Alaplı), Ömer Çebi (Araklı), Sıtkı Şarman (Ordu), Hasan Serdar (Fatsa), Halit Ayar (Giresun)
 

FKB Genel Kurulu'nda zaman zaman gergin anlar da yaşandı. Lütfü Bayraktar'ın konuşması sırasında karşı listede yer alan  ve bir önceki seçimde FKB Başkanlığı’na aday olan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, sataşma olduğunu belirterek Bayraktar'ın konuşmasına müdahale etti. Bu sırada salonda bulunan diğer delegeler Yakar'a tepki gösterirken, taraflar arasında arbede yaşandı. Divan Başkanlığı tarafından salona Çevik Kuvvet ekipleri çağrılırken, olaylara karışan taraflar polis ekipleri tarafından salon dışına çıkartılarak kongreye ara verildi.

Listesinde AKP’li Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın da bulunduğu Hatipoğlu’nu, FKB’nin bağlı bulunduğu Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin de desteklediği konuşuluyordu. Hatta Hatipoğlu kongrede delegelerden Bakan Canikli ile uyumlu çalışan bir yönetim olacaklarını söyleyerek oy istedi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir