Giresun

BAKAN CANİKLİ CHP’Lİ YILMAZ’I DİNLEDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu'nu ziyaretinde yaptığı açıklamada, Giresun'a istihdam ve katkı sağlayacak her türlü projeyi destekleyeceklerini söyledi.

 

 

 

BAKANLIĞI İLE İLGİLİ İLK HİZMETLER…


DSC_2735Canikli burada yaptığı açıklamada, bir süre önce CHP İl Genel Meclisi Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz’ın gündeme getirdiği limanla ilgili talebin gerçekleştiğini söyledi. Bakan “Bundan üç hafta kadar önce bir tebliğ yayınlayarak Giresun Gümrüğünü mobilya başta olmak üzere birçok alanda İhtisas Gümrüğü olarak ilan ettik.  O hizmetler şimdi daha da artacak.
İhtiyacımızı karşılamak için gümrük binamızı yenileyeceğiz. Birde bölgesel eğitim merkezi kuracağız. Güzel bir tesis, kompleks yapacağız. Gümrük teşkilatında tüm bölgeye, hatta Türkiye geneline hitap edecek. Tabi Giresun'a önemli katkılar sağlayacak” dedi.
Nurettin Canikli, 3 dönem şartı nedeniyle milletvekilliğinin sona ereceğini ancak tamamen siyaset dışında kalmayacağını da ima etti.
Canikli,“Bizim milletvekilliğimizin bitecek olması bu 2015 yılı seçimlerinden sonra Giresun'a hizmet noktasında, hizmet imkanlarımızın ortadan kalkacağı anlamına gelmez. Milletvekili olmayacağız ama hizmetlerimiz devam edecek” diye konuştu. 
Ziyaretin ardından Bakan Canikli ve beraberindekiler, Ticaret Borsası (TİBOR) Sosyal Tesislerinde verilen akşam yemeğine katıldı. Ziyarete, Bakan Canikli'nin yanı sıra; Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekili  Adem Tatlı, bazı belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı A.Mürşit Gürel, bazı daire amirleri, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci, İl Genel Meclisi Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri ile TSO Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ile davetliler katıldı.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir