AktüelKültür - Sanat

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDE SERGİ

Sitemiz köşe yazarı Eğitimci-Eğitim Denetmeni Hakkı YILMAZ, daha önce Giresun ve Ordu'da açtığı Atatürk ve Cumhuriyet konulu Atatürk Fotoğrafları Sergisini İstanbul'a taşıdı. YILMAZ'ın sergisi , Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver YÜCEL tarafından  İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Fuaye Salonunda  açıldı.h5

Açılışa Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şenay YALÇIN, Rektör Yardımcısı Turgay POLAT, Üniversite Öğretim Görevlileri, basın yayın organlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Eğitimci Hakkı YILMAZ, önceki yıllar Giresun ve Ordu’da açılan Atatürk Fotoğrafları Sergisinin 6.sını İstanbul’un kalbinde dünya üniversitesi Bahçeşehir’de açmaktan onur ve mutluluk duyduğunu belirterek Enver YÜCEL’e, Rektöre, Atatürk ve Sanat dostlarına teşekkür etti.  Hakkı YILMAZ açılış konuşmasında ayrıca; sergiyi Bahçeşehir (BAU)’de açma nedenini ve amacını açıkladıktan sonra sergiyi BAU’lu ve tüm Üniversite gençliğine armağan ettiğini söyledi.h1Ardından söz alan BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver YÜCEL; serginin çok anlamlı olduğunu Hakkı YILMAZ ile ilkokulu ortaokulu birlikte okuduklarını aynı sırayı da paylaştıklarını belirterek, Cumhuriyetimizin 100.yılında daha görkemli bir sergi açma dileğinde bulunduğunu söyledi. Enver YÜCEL Üniversitenin misyonunu açıklayarak Cumhuriyetin 100.yılında ilk 500’de yer almayı hedeflediklerini belirterek Hakkı YILMAZ’a serginin anısına bir hediye verdi.

<

01 Kasım tarihine kadar açık kalacak olan Atatürk ve Cumhuriyet konulu Atatürk Fotoğrafları Sergisini çok sayıda ziyaretçi ve Giresunlunun gezmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir