GiresunManşet ÜstüSiyaset

SERKAN ÖZDEMİR, ‘HİZMET İÇİN’ ADAY

Giresun Bağımsız Belediye Başkan Adayı Avukat Serkan Özdemir, Farnakia Restaurant’ta düzenlediği basın toplantısında,şehrin kalkınmasında ümit verici bir tablonun bulunmaması sonucu aday olduğunu açıkladı.

 

Giresun'un son 10 yılında yerelde ve genelde hak ettiği hizmeti alamadığını da ifade eden Bağımsız Aday Ödemir; Giresun'un sorunlarını bildiğini ve çözümüne talip olduğunu da kaydederek şunları söyledi: "Şehrimizin özellikle son on yılını değerlendirdiğimizde 2004-2009 yılları arasında tek başına iktidar olan partinin mensubu belediye başkanı ve son beş yıl içinde ana muhalefet partisi mensubu belediye başkanının döneminde hakiki manada hizmet alamamıştır. Verilen sözlerin birçoğu hayata geçirilememiştir.Zaten 2004-2009 yılları arasında yapılan hizmetler halkımız nezdinde kabul görmemiş ki Giresun tercihini farklı şekilde ve değişimden yana kullanmıştır.Son beş yılda yapılanlar ise yüzeysel mahiyette hizmetler olarak gözlemlenmektedir.Bu süreçte prestijli projeler hayata geçirilememiştir.Şehrimizin sorunları da artarak devam etmiştir. Bu kez de bir manada 2009-2014 yılları arasında mevcut belediye başkanı tarafından yapılan hizmetler oylanacak halkımız tercihini kullanacaktır.Ben bu tercihin halkımız tarafından sağlıklı ve doğru kullanılacağı inancındayım.Seçimde oy kullanacak değerli hemşerilerimin her birinin oyunu değerli görüyorum,önemsiyorum ve herkesimin oyuna talibim."

"CEMAATİN ADAYI DEĞİLİM"

DSC_3786

“İnsana hizmete siyasi bakış farklılıklarını,menfaati önceleyen anlayışı kaldıracağız. Siyasi tarafsızlık,halka hizmet çizgisini yukarılara taşıyacaktır” diyen  Özdemir, “Seçime kadar kalan bu süreçte Giresunlu hemşerilerimize ulaşarak, dertlerini dinleyerek, tespitlerini yaptığımız bu sorunları projelerle çözmeye talip olduğumuzu ifade edeceğiz. Toplumumuza bağımsızlığın önemini anlatacağız. Teveccüh gösterildiği takdirde yetkilerimizi halk için dürüstçe çalışıp, dürüstçe kullanacağız"diye konuştu.

Bağımsız belediye başkan adayı Özdemir, imar, sosyal donatı alanları ve trafik sorunlarıyla ilgili hazırladığı projeleri görsel olarak basına tanıttı.

Basın sorularını da yanıtlayan Özdemir, Gülen Cemaatı’nın adayı olduğu şeklindeki soruya, “ben kimsenin adayı değilim, herkesin adayıyım, herkesten oy istiyorum. Cemaatin bildiğim kadarıyla hiçbir yerde seçimlerle ilgili bir adayı veya partiyi destekleme yönünde verilmiş bir kararı yok” dedi.
Serkan Özdemir, daha önce siyaset yaptığı ve milletvekili aday adayı olduğu AKP’den 17Aralık soruşturması sonrasında yollarını ayırdığını ifade etti.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir