Giresun

BADEM OPERASYONU…

Gaziantep'e götürülmesi için yüklenen 20 bin 500 kg bademin içinden çalınan 10 bin kg'lık kısmı Giresun Sanayi sitesinde yakalandı.

Giresun İl Jandarma Ekiplerinin yaptığı uygulamada Merkez İlçe Sarvan Köyü yakınlarında durdurulan kamyonda  yapılan inceleme ve araştırmada, kamyon ile Kocaeli'nin Gebze ilçesinden Van'a boya götürüldüğü, dönüşünde Gaziantep'e götürülmek üzere 246 bin TL. değerinde 20 bin 500 kg badem içinin yüklendiği ancak Gaziantep'e götürülmediği, Giresun'a getirilerek burada araç sürücüsü ve olay şüphelisi olan A.F.A. tarafından 10 bin kg.'lık kısmının çalındığı tespit edildi.

Şüpheli A.F.A. Giresun Organize Sanayi Sitesi'nde yakalandı. Soruşturmanın genişletilmesi sonucunda olaya karıştığı tespit edilen 6 şüpheli kişi daha yakalandı. Şüphelilerin ifadesinde belirttikleri Bulancak İlçesinde bulunan bir depoda toplam 120 bin TL değerinde çalınan 10 bin kg. badem içi ele geçirildi. Ele geçirilen bademler Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı ile firma yetkililerine teslim edildi. Yakalanan şüpheliler ise gözaltına alındı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir