Ulusal

Azerbaycan, Ermenistan helikopterini vurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, cephe hattının Ağdam ilçesi Kengerli köyü yakınlarında Azerbaycan hava sahasını ihlal eden Ermenistan askeri helikopteri düşürüldü. Açıklamada vurulan Mİ 24 tipi askeri helikopterde bulunan personel hakkında bilgi verilmedi. Helikopterin enkazının sınır hattın sıfır noktasında 5 yüz metrelik bir alana dağıldığı belirtildi.

Söz konusu açıklamada helikopterin bugün yerel saat ile 13.45'de vurulduğu belirtildi. Ermenistan askeri birliklerinin, son 3 günde gerçekleştirdikleri tatbikatlarda taciz ve provokasyona yol açan girişimlerde bulunduğu vurgulandı.

ERMENİSTAN: AZERBAYCAN ÇOK AĞIR ÖDEYECEK

Ermeni haber ajansının aktardığına göre; Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan, Karabağ’da Azerbaycan tarafından Mi-24 savaş helikopterinin vurulmasını yorumladı. Hovhannisyan “Benzeri olmayan bu tırmanma için Azerbaycan çok ağır ödeyecek” ifadesini kullandı.

Hovhannisyan, helikopter vurulduktan sonra da Azerbaycan'ın başlattığı gerginliğin devam ettiğini, hatta pilotlara yaklaşmayı engellediğini bildirdi. Hovhannisyan “Azerbaycan’ın, Ermeni helikopterlerinin saldırı gerçekleştirdiği hakkında yaydığı uydurmaları mantıksız. Helikopter kalıntılarının incelemesi helikopterin silahsız olduğunu ispatlayacak” dedi.

Ajansın haberine göre; saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir