Aktüel

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU: “TÜM VAATLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2020 yılının değerlendirmesini yapmak, gerçekleşen ve 2021 yılında hedefledikleri projeleri anlatmak üzere basın toplantısı düzenledi. Şenlikoğlu, burada yaptığı konuşmada; Giresun’u daha da yaşanabilir ve çevre iller ile yarışabilir bir hale getirmek için var güçleriyle çalıştıklarını ve bunu gerçekleştirmek adına da sürekli olarak Ankara’da Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler bazında görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU: "TÜM VAATLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Başkan Şenlikoğlu, Giresunlu ‘ya vermiş oldukları tüm vaatleri yerine getireceklerini ve bunların bir bölümünü hayata geçirdiklerini söyledi.Şenlikoğlu, eski çöp alanındaki regresyon alanı, oto galericiler sitesi, 3 milyonluk asbest altyapı çalışması, yeni belediye binası, Keşap Durağı İle Alpaslan Caddesi cephe giydirme, Gedikkaya cam teras, plajlar bölgesinde düzenleme, Giresun mekan (Belediye sosyal tesisi), Aksu Mahallesi bilgi evi projesi, üreten kadın güçlü kadın projesi (yöresel pazar), Spor Toto başkanlığında 4 adet semt sahası, Cumartesi pazarı projesi çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
Hazırlık aşamasında olan projelerini; Dal-Çık projesi, millet bahçesi projesi, İkisu bölgesinden sağlanacak olan 50 yıllık içme suyu projesi, TOKi arazilerinden Belediyeye devirler (yeni hizmet alanları), Avrupa birliği hibe – biyolojik arıtma tesisi, Doğu ve Batı fındık hali projesi, Küçükköy Mahallesinde TOKi’den alınan 56 dönümlük araziye ticaret merkezi,, Uzuncakum bölgesine Karadeniz’in en büyük balıkçı barınağı ve su ürünleri merkezi, bisiklet yolu, kentsel dönüşüm şeklinde sıralayan Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, ileriki dönemlerde su sıkıntısının yaşanmaması için yeni içme suyu kuyularını açıp devreye soktuklarını belirterek: “Yaptığımız bu çalışmayla birlikte kesintiler en aza inecek. Kuraklık tehdidine karşı hazır olmalıyız ve bunu gerçekleştiriyoruz.” dedi.
Başkan Şenlikoğlu, kültür merkezi ihtiyacını gidermek için, Atatürk Lisesi’nin bulunduğu alana Kültürhan projesi uygulanacağını ve konuyu takip ettiklerini vurguladı ve liman sahasındaki Gümrük binasını da talep ettiklerini söyledi.
Aytekin Şenlikoğlu “şehrin en büyük probleminin başında imar geldiğini bildirerek: “Geriye yönelik yapacak bir şeyimiz yok. Ancak kendi dönemimizde en fazla dikkat edeceğimiz konulardan birisi imar olacaktır.” dedi.
Basın toplantısına başkan yardımcıları Osman Öden, Şerafettin Vurgun, başkan vekilleri Hasan Yılmaz, Salih Özdemir ve bazı daire müdürleri, meclis üyeleri de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir