Giresun

AYGÜN ATTAR’IN SON HİZMETİ..

Görev süresl Cevdet Coşkun'un Rektör atanmasıyla sona eren Prof.Dr.Aygün Attar, son gününde önemli bir hizmetin daha müjdesini verdi. Üniversitenin sitesinden yapılan açıklamada, 48 bin metrekare alanda inşa edilecek Sağlık Kampüsü Projesi’nin ihalesinin, 11 Nisan 2016 tarihinde sonuçlandığı ve değerlendirme süreci tamamlandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Giresun Üniversitesi Sağlık Kampüsü projesinin 20 Nisan 2016 tarihinde kesinleşmiş ihale kararı alınarak iştirakçilere bildirilecek, 10 günlük itiraz süresi de 2 Mayıs 2016 tarihinde sona erecek. En geç 12 Mayıs 2016 tarihinde ihale, yüklenici firmayla sözleşmeye bağlanacak ve akabinde yer teslimi yapılarak yapım işine başlanacak.

 Sağlık Kampüsu içinde, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birimlerini içinde barındıracak.

Açıklamada  şu ifadelere yer verildi:“kampüste, nitelikli tıp mensupları ve sağlık elemanları en iyi koşullarda eğitim-öğretimlerini görürken, her türlü sağlık araştırma ve uygulama faaliyetleri ile üst düzey bilimsel ve akademik çalışmalar yürütülecek, başta Giresun halkı olmak üzere, bölge insanımıza da Tıp Fakültesi imkanlarında en üst düzey sağlık hizmetleri verilecektir. Bu zamana kadar neredeyse her türlü sağlık sorunlarına komşu ve uzak illerde derman arayan halkımız artık Giresun’da bu imkanlara kavuşmuş olacaklar.

Sağlık Kampüsünün yapımına Mayıs ayı içerisinde yapılacak temel atma töreniyle başlanması bekleniyor.

TOKİ Başkanlığı tarafından duyurulan ve 11 Nisan 2016 tarihinde ihalesi yapılan Sağlık Kampüsü Projemiz üniversitemize ve ilimize hayırlı olsun”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir