GenelGiresunManşet ÜstüUlusal

AYDINDERELİLER’E BEKTAŞOĞLU SÖZÜ

CHP Giresun Milletvekili Adayı Bülent Bektaşoğlu, seçim çalışmaları için gittiği Giresun’un kırsal yörelerinden olan Aydındere Beldesi’nde, vatandaşların yol şikâyetiyle karşılaştı. 18 KM’lik Kovanlık-Aydınder’e bağlantı yolunun 11 yıldır tamamlanamadığını dile getiren yöre halkı, Bektaşoğlu’na AKP milletvekillerini şikayet ederek, sorunu gündem taşımasını istediler.

DSC_9388“AKP’YE OY VERMEYEREK HESAP SORUN”

Daha önceki yıllarda yöreye gene geldiğini ifade eden CHP adayı Bektaşoğlu, bir kahvede yaptığı konuşmada,  “Sırf bu yolu tekrar görmek ve sizlerle görüşmek için bugünü buraya ayırdım. Ancak 11 yıldır sizin için ve yaylacılık yapan vatandaşlarımız için çok önemli olan yolunuzun yapılamamasından üzüntü duydum. İnşallah 8 Haziran’dan sonra bu yolu en kısa süre içinde tamamlamak bize nasip olacak ”dedi.
Aydındere halkından bu seçimde AKP’ye oy vermeyerek hesap sormalarını isteyen Bektaşoğlu, şunları söyledi: “yol gibi en temel insani ihtiyacı bile sizlere çok görüyorlar. Size söz veriyorum; CHP iktidarında Giresun’da ulaşılamadık tek beldemiz, köyümüz kalmayacak.

Burada sadece yol değil, pek çok sorununuz var biliyorum. Mesela çevredeki yerleşim yerleriyle birlikte 4 bine yaklaşan bir nüfus var ama düzenli ve sürekli sağlık hizmeti alamıyorsunuz. Sağlık ocağınız işler hale gelmeli, teşhis ve tedavi için buraya mutlaka doktor ataması yapılmalı.

DSC_9359

BEKTAŞOĞLU:2-B SORUNUNU VATANDAŞIN LEHİNE ÇÖZECEĞİZ

Bakın göreceksiniz TBMM’de sık sık Kovanlık-Aydındere ve bu yöremizle ilgili pek çok konuyu gündeme taşıyacağım. Buraya sık sık geleceğim. Emin olun artık 8 Haziran’dan sonra sizin her zaman ulaşacağınız milletvekilleriniz olarak görev yapacağız”.
CHP adayı Bülent Bektaşoğlu, yörede 2-B arazileriyle ilgili mağduriyeti ortadan kaldıracaklarını da söyledi ve “bu işi vatandaşın lehine olacak şekilde çözeceğiz. Zaten seçim bildirgemizde de bununla ilgili taahhütlerimiz var”diye konuştu.   
DSC_9367

EFSANE BAŞKAN ÖNER ERİŞ CHP İÇİN YOLLARDA… 

CHP milletvekili adayları daha sonra Aydındere ve Kovanlık beldesinde seçim çalışması yaptılar. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan CHP ekibinde Milletvekili adayları Bülent Bektaşoğlu ve Basri Gürsoy’un yanı sıra; CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir, eski milletvekili Rüştü Kurt ve 20 yıl Bulancak Belediye Başkanlığı görevi yapan Öner Eriş’le partinin ilçe ve belde yöneticileri de yer aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir