GiresunManşet Üstü

AYDIN YİNE ÇÖPLE POLEMİK PEŞİNDE

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, Çavuşlu’daki çöp tesisleri için şehir merkezine aktarma istasyonu yapılmadığını iddia ederek Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu suçladı. Çöp sorununu çözme vaadi bulunan Aksu’nun Giresun halkını kandırdığını iddia eden Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, CHP’li belediye başkanının bırakın sözünü yerini getirmeyi, AK Parti iktidarımız ve Giresun Valiliğimizin ilimizi çöp sorunundan kurtaracak katı atık tesisinin faaliyete geçmesi için verdiği üstün çaba ve gayretin önünde en büyük engel olmaktadır. CHP’li başkan katı atık tesisinin hizmete girmesini engellemek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.Bu bir iddia değildir. CHP’li belediyenin takındığı tavır ve gösterdiği uyuşmazlık örnekleri bunun en büyük kanıtıdır. Görele ilçemize bağlı Çavuşlu beldesinde yapımı tamamlanan katı atık tesisi için Giresun ve Tirebolu ilçemizde aktarma istasyonu yapımı planlanmakta. Giresun’a yapımı gereken istasyon CHP’li Giresun Belediyesi’nin engeline takılmıştır”dedi.

Aydın, iddialarına Giresun Valiliği tarafından belediyeye istasyon yapımıyla ilgili yazıları da dayanak yaptı ve yapılan taleplerin Aksu tarafından reddedildiğini söyledi.

 

Bir yorum

  1. Cok tarafli haber yapiyorsunuz. Giresun belediyesinin su ana kadar bence kayda deger bir hizmeti bulunmamaktadir. Rutin islerle oyalaniyor.baskan olmadan once 6ayda cop sorununu cozecem demisti ama6yil gecti.hala cozecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir