Giresun

AYDIN RÜYA MI GÖRDÜ?…

Kamulaştırma işlemleri biten Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin imar planı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda onaylandığı ve imar planına esas zemin etüt çalışmalarının  bitirildiği açıklandı.

Altyapı proje yapımı için DOKA’dan hibe destek kredisi kullanıldığını ve bunun için 2015 yılı içinde ihale yapılacağını söyleyen AKP İl Başkanı Hasan Aydın, alan içinde tahmini 50-55 adet büyüklü küçüklü sanayi tesislerinin yapılmasının planlandığını söyledi.

Aydın bu konuda yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi: “ Bu güne kadar tekstil imalatı, inşaat malzemeleri imalatı, makine imalatı, hafif silah sanayi, endüstriyel kimyasal üretim, gıda maddesi, fındık kırma ve işleme tesisleri, orman ürünleri işleme tesisi, hayvan yemi üretimi, kırtasiye malzemeleri üretimi gibi alanlarda üretim yapmak üzere 148 adet firma yatırım için arsa tahsis talebinde bulunmuştur. Tesisler tamamlandığı zaman yaklaşık olarak 5000-7000 kişi istihdam edilmesi hedeflenmektedir”.

Giresun halkına verdikleri sözleri tuttuklarını iddia eden Aydın, “28 Günde 28 Proje vaatlerimizin de arkasındayız. Büyük bir  kısmı gerçekleşti. Bir kısmı halen sürüyor, az bir kısmı da proje aşamasında”dedi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir