AktüelGiresun

Ayça Ayhan Kozluca adaylığını açıkladı (Görüntülü)

CHP’de kadın milletvekili aday adayları artıyor. Elvan Işık Gezmiş, Sevgi Utku Güngör’den sonra bir süre önce görevinden istida eden İl Kadın Kolları Başkanı Ayça Ayhan Kozluca da adaylığını açıkladı.

“FAŞİZME DUR DİYELİM”

Parti lokalinde konuşan Kozluca, “Bizler bu ülkenin uyanık ve aydın neferleriyiz. Ancak sevgili dostlarım; uyanık kalmak yetmez. Uyandırmak da bizlerin görevidir. İç çekişmeleri, kavgalarımızı ve küçük ayrılıklarımızı bir kenara bırakalım ve tüm gücümüzle baskıya, karanlığa, diktatörlüğe ve faşizme dur diyelim. Tüm gücümüzle ülke işgaline hayır diyelim.
Hep birlikte; halkın umudu, demokrasinin ve parlamenter sistemin güvencesi, yargı bağımsızlığının teminatı olan; Kadınların, gençlerin, çiftçilerin, emeklilerin ve işçilerin umudu olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya taşıyalım” dedi.

“ÖLDÜRÜLEN KADINLARA BORCUMUZ VAR”
Ayça Kozluca, partililere ” Doğduğumuz, büyüdüğümüz ve yaşadığımız bu şehre vefa borcumuz var. Gece gündüz demeden evlerinin kapılarını bizlere açan, bizleri ailerinden bir parça olarak gören, dertlerine ortak olduğumuz tüm hemşerilerimize bir borcumuz var bizim. Kötü yönetilen ülkemizde hayal dahi kuramayan gençlere, atanmayan öğretmenlere, ülkesinden kovulan doktorlara, yoksulluğa mahkum edilen halkımıza, öldürülen kadınlara borcumuz var bizim. Sevgili yol arkadaşlarım hazırsanız başlıyoruz.” diye seslendi.

Kozluca’ya kalabalık bir partili kadın gurubunun destek verdiği gözlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir