EğitimGiresun

AVRUPALI GENÇLER GİRESUN’DA

Avrupa Birliği Gençlik Projesi hazırlayan Giresunlu Gençler İngiltere, Slovenya ve Litvanya'dan  gelen konuklarını  " Kabuklarımızı Kırıyoruz " adlı proje kapsamında Giresun'da ağırladılar.2t11qtv4n7yfl004j71g6u


Giresunlu Elanur Bektaş tarafından hazırlanan ve onay alan AB  projesi  için İngiltere'den 4, Slovenya'dan 5, Litvanya'dan 5 ve Türkiye'de 6 genç 10 gün süresince Giresun'da çeşitli etkinlikler düzenlediler. Proje hakkında bilgi veren Onur Emre Uyar, " Kabuklarımızı Kırıyoruz" isimli projenin AB'yi daha iyi tanımak, AB üyesi ülkelerin gençlerinin Ülkemizi daha iyi tanımalarını hedeflediğini, ayrıca Giresun'u tanıtma imkanı bulduklarını ifade etti.


Giresun'da geziler, toplantılar yapan gençler 6 Ağustos tarihinde başladıkları faaliyetlerini dün yaptıkları AB Pazarı Sergisi ile tamamladılar. Belediye Başkanı Kerim Aksu ile Atatürk Meydanı'nda buluşan AB'li gençler fotoğraf çektirdiler. Başkan Kerim Aksu, Türkiye'nin AB Üyesi olmayı çoktan hak ettiğini, AB ve Türkiye'nin samimi bir şekilde bu sorunu çözmesi  gerektiğini ifade etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir