Eğitim

ATTAR’IN TÖMER’İNİN İLK ÜRÜNLERİ

DÜNYANIN RENKLERİ GİRESUN'DA BULUŞUYOR.GRÜ REKTÖRÜ ATTAR'IN KURDUĞU

TÜRKÇE VE YABANCI DİL UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

DSC_2145

Giresun Üniversitesi’nde Türkçe eğitimi gören Uluslararası 16 öğrenci, bugün Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından düzenlenen mezuniyet töreni ile belgelerini aldı.DSC_2177

16 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU
Azerbaycan, Irak, Afganistan,Gürcistan, Rusya ve Endonezya ülkelerinden Türkçe eğitimi gören 16 öğrenci okudukları Türkçe şiirler ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Bugün Giresun Üniversitesi Sosyal Tesisler Konferans Salonunda yapılan törenin açılış konuşmasını yapan TÖMER Müdür Vekili Doç.Dr. Ahmet Güngör, şöyle konuştu: ”Bugün Azerbaycan, Irak, Afganistan,Gürcistan, Rusya ve Endonezya ülkelerinden gelen 16 öğrencimiz Türkiye’ye ilk geldiklerinde Giresun’u tanıdı. Öğrencilerimiz mezun olup ülkelerine gittiklerinde sanırım akıllarında kalacakları Giresun şehri, Giresun Üniversitesi ve Rektörü, öğretmen hocaları olacaktır”

DSC_2174

ATTAR: "ÖĞRENCİLERİN BURADA ÖĞRENŞM GÖRMESİ İÇİN GÖRÜŞMELER YAPACAĞIM"…

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar da bir konuşma yaparak, "sevgili uluslararası öğrencilerimizin dünyanın en mükemmel,en gerekli,en çok ihtiyaç duyulan ve bu dilde okumak isteyen,öğrenmek isteyenlerin sayısının her geçen gün arttığı Türkçemizi ve Türk dilini öğrendiğiniz için çok memnunum" dedi. 

Öğrencilerin "keşke Türkçe eğitiminden sonra üniversite eğitimlerimizi Giresun Üniversitesi’nde görsek ve burada kalsak" dediğini belirten Attar, şöyle konuştu: "Bende onlara bir söz verdim ve yarın Ankara’ya gideceğim orada ilgili kişi ve birimlerle görüşeceğim burada devam etmenizin herhangi bir sakıncası yoksa. Ben çok istiyorum burada kalmanızı. Bu isteğiniz bizi çok memnun etti. Bu demek oluyor ki daha ilk yılını dolduran TÖMER’in ne kadar başarılı ve sevgi dolu bir eğitim birimi olduğunun göstergesidir.Siz bizim ülkelerinizdeki birer gönül elçilerimizsiniz.Bizim için bu çok önemli.Ülkemizi ve şehrimizi ülkelerinizde iyi

tanıtmanız bizim için en değerli şey olacaktır"

FD

BAYRAK ŞİİRİ REKTÖRÜ AĞLATTI –Konuşmaların ardından Azerbaycan, Irak, Afganistan, Gürcistan,Rusya ve Endonezya'dan gelip Türkçe eğitimi gören öğrenciler Türkçe şiirler okudu. Öğrencilerin okudukları şiirler ve konuştukları Türkçe beğenildi.Rektör Aygün Attar, Azerbaycanlı bir öğrencinin okuduğu Arif Nihat Asya'nın Bayrak adlı şiirde gözyaşlarını tutamadığı görülürken şiirden sonra Azeri öğrenci cebinden çıkardığı Türk ve Azerbaycan bayraklarını açtı.

DSC_2168

Öğrencilerin şiir okumasının ardından TÖMER Müdür Vekili Doç.Dr.Ahmet 

 

 

Güngör de Rektör Attar’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verirken Rektör Attar ise öğrencilere belgelerini vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tören uluslararası öğrencilerin sergilediği tiyatro ve yöresel oyunların ardından sona erdi

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir