Giresun

ATTAR’DAN DEVİR-TESLİM AÇIKLAMASI

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü görevi sona eren Prof. Dr. Aygün Attar, devir-teslim töreni yapılmamasını yerine atanan Prof.Dr.Cevdet Coşkun’dan isteğinden kaynaklandığını belirtti.

Yazılı bir açıklamayla bu konuda çıkan haberlere açıklık getiren Attar, “tüm üniversite akademisyenleri, idari personeli ve basının hazır bulunacağı bir devir teslim töreni yapılacaktı, kendileri istemedi” dedi.

Attar, aynı gün Coşkun’un devir-teslim için önce özel kalemi değil de genel sekreterliği arayarak 15.00’de geleceğini söylediğini, bunun üzerine  tören için akademik idari personel ve basına duyuru yapılması talimatını verdiğini söyledi.  Aygün Attar, açıklamasında şunları söyledi: “Bu sayede tüm üniversite akademisyenleri, idari personeli ve basının hazır bulunacağı bir devir teslim töreni yapılacaktı.

Ancak Sayın Coşkun, hemen akabinde, genel sekreterlikten ikinci bir talepte bulunarak devir teslim töreninde basından ve akademik personelden kimsenin bulunmasını istemediğini, kendisinin ise ekibiyle gelerek sadece şahsımın hazır olduğu bir ortamda görevi devir almak istediğini ve törenin bu şekilde düzenlenmesini istediğini belirtmiştir. Genel nezaket kurallarına ve devir teslim teamüllerine aykırı bir talep üzerine kendisine, saat 15.30’da makamın boşaltılarak teslim edileceği belirtilmiş, kendisi de bunu memnuniyetle karşıladığını belirtmiştir.

Konu tamamıyla, yukarıdaki minvalde gerçekleşmiş olup, şahsımla ilgili ulusal ve yerel yayınların profesyonel olarak tarafımdan takip edileceğinin bilinmesini isterim”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir