GiresunManşet Üstü

ATTAR’DAN AKSU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Avrupa Parlamentosu Temsilcisi Ganire Paşayeva’ya Fahri Hemşerilik Beraatı verilmesi nedeniyle Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya teşekkür etti. 

da23c97678

ATTAR:"SAYIN PAŞAYEVA İLE BİR KEZ DAHA HEMŞERİ OLDUK

Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu’yu ziyaret eden Attar, “belediye meclisinde oybirliği ile çıkan karar neticesinde, bizzat hemşerim, dostum, kardeşim olan Sayın Ganire Paşayeva ile bir kez daha hemşeri olduk. Belediye Başkanımıza ve Sayın meclis üyelerine bu onurlu davranışlarından dolayı teşekkür etmek istedim. Bu davranışları dost ve kardeş iki ülke Azerbaycan ve Türkiye ilişkilerinin daha da pekişmesi için önemlidir” dedi.

Paşayeva’nın her fırsatta ve platformda bir Giresunlu gibi Giresun’un tanıtımını yaptığını belirten Aygün Attar “kaleme aldığı yazısında Giresun’u o kadar güzel anlatmış ki duygulanmamak mümkün değil. Bir Giresunlu olarak gurur duydum. Aynı zamanda şahsıma ithaf ettiği yazısından dolayı da kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu

Belediye Başkanı Kerim Aksu ise; “Sayın Paşayeva’yı, sizin sayenizde sık sık Giresun’u ziyaretlerinden dolayı tanıma fırsatı bulmuştuk. Yazısını okuyunca bir Giresunlu olarak duygulandım ve gurur duydum. Belediye meclisimizde oybirliği ile aldığımız kararla artık bizim hemşerimiz olmuştur.

Hemşerilik beratını da Giresun’u ilk ziyaretinde tüm meclis üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirilecek bir törenle kendisine takdim etmek istiyoruz. Kendisine ilimizin tanıtımına sunduğu katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi

Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ergin de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir