Giresun

ATTAR’A YÖK DESTEĞİ

YÖK GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NE, 2 BİN ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KONTENJANI TANIDI 

Uluslararasılaşma yolunda hızla ilerleyen ve bugüne kadar bu amaçla çok sayıda protokol yapan Giresun Üniversitesi'ne bir destek de YÖK'ten geldi. YÖK, Türkiye dışından gelecek olan öğrenciler için Giresun Üniversitesi'ne bu yıl yaklaşık 2 bin  kontenjan ayırdı.

Rektör Attar, karar sonrasında ilgili akademik ve idari personelle bir toplantı yaparak uluslararası öğrencilerin kabul edilme koşulları, yabancı dil sınavı ve sınav ücretlerinin nasıl olacağı konusunda yapılacak çalışmaları belirledi. Toplantıda GİRYÖS (Giresun Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenciler Sınavı) adı altında sınav yapılması ve sınav uygulama takviminin Haziran ayı başında ilan edilmesine karar verildi.

Aygün Attar,“Biliyorsunuz ki ben uluslararasılaşmaya ve yabancı öğrencilere büyük önem veriyorum. Üniversitemizi tercih edecek yabancı öğrencilere gereken kolaylıkların sağlanarak bunun hızlandırılması ve açılan 2 bine yakın kontenjanın en iyi şekilde doldurulması hedefimiz olmalıdır. Gerek YÖK gerekse diğer üniversitelerde bu konuya büyük önem vermektedirler ve bu hususta kıran kırana bir mücadele verilmektedir” dedi.

Toplantıya;Genel Sekreter Bünyamin Kaya, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya, TÖMER Müdür V. Yard. Doç Dr. Ahmet Güngör, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Doğan Tunç. ve Okutman Birol Kurt ’un katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir