logo

reklam
10 Kasım 2015

ATATÜRK ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle anıldı. 

İlk tören Hükümet Konağı önünde düzenlendi. Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saat 09.05 ‘te sirenlerin çalınması ile devam eden tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle sona erdi.

Törenler daga sonra Vahit Sütlaş Salonu'nda devam etti. Mimar Sinan Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Sarı'nın konuşmasının ardından, şiirlerin okunmasıyla sürdü ve Jandarma Maliye Üsteğmen Mustafa Şen’in sunumu ve  “Karanlıktan Aydınlığa” oratoryosuyla sona erdi.

İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan oratoryoyu icra eden öğrenci ve öğretmenleri Vali Karahan ve diğer protokol üyeleri kutladı.

2015-938-6

Törene; Vali Hasan Karahan, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Daş, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Baro Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu,  Vali Yardımcıları Recep Uzal, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş yetkilileri, daire müdürleri, jandarma ve emniyet mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?