logo

reklam
10 Kasım 2015

ATATÜRK MEYDANI’NDAKİ ANITKABİR MAKETİ İLGİ ODAĞI

Giresun Belediyesi tarafından Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yılı anma törenleri için hazırlanan Anıtkabir maketi, vatandaşlardan ve çocuklardan büyük ilgi gördü. 

Belediye Başkanı Kerim Aksu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda binlerce Cumhuriyet sevdalısının bayraklarla yürüdüğünü belirterek, “ Giresun halkı Atatürk’e ve Cumhuriyet’e gönülden bağlıdır. Bu ülkede yaşayan her vatandaşımızın Anıtkabir’i görmesi gerekir. Özellikle çocuklarımıza Atatürk ve arkadaşlarının bu ülke için yaptıklarını anlatmalıyız. Belediye olarak, bayramlarda ve 10 Kasım’da Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini yüceltmek için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın özlemini yaptığımız maketlerle gidermeye çalışıyoruz. Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha saygıyla, minnetle anıyorum “ dedi.

5yi4v9aq7zd469g65z34wa

Giresun Belediyesi tarafından 10 Kasım nedeniyle Atatürk Meydanı’nda kurulan Anıtkabir maketi aslına uygun ve üç boyutlu olarak düzenlendi. Öğrencilerin fotoğraf çektirdiği, vatandaşların saygı duruşunda bulunduğu Anıtkabir maketi 10 gün sergilenecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?