logo

reklam

ATALARIMIZ SOY KIRMADI…

İlle de bu günlerde…Televizyonlara neden hep 'Ermeni soykırımı yapıldı' diyenleri çıkarıyorlar…

Bu ülkede bir tane bile karşıt görüşte bilim insanları, siyasetçi, gazeteci-yazar,tarihçi yok mu?

Var…

Öyleyse o programlarda neden yoklar?..

 

Aslında bu normal bir durum.

 

Birincisi; medya etiği, objektiflik, kamuyu doğru bilgilendirme üzerine kurulu sorumlu yayıncılık anlayışı, karşıt fikirlere saygı ve en önemlisi de ahlak kalmadı. İktidar nimetlerine göbeğinden bağlı patronlarının yarattığı bir medya bu. Adı üstünde 'havuz medyası'…Aksi beklenemez. Konjoktüre uygun davranmalıdırlar.Kendilerinden 'soykırım yapıldı algısı yarat' istendiği anlaşılıyor.

İkincisi, ‘soykırım yapıldı’ iddiasının aksinin ispatlanmasından korkuyorlar.

Çünkü 1915 öncesi ve sonrasında yapıldığını gösteren sadece çürütülmüş iddialar var. Ama soykırım yapılmadığını, gösteren, hatta Ruslar’ın devlet vaadine kanarak silahlanan Ermeni çetelerin, ırkçı duygularla kendilerinden olmayanlara özellikle Ağrı, Iğdır, Bitlis, Van, Tatvan; Erzincan, yöresinde toplu katliamlar yaptıklarını gösteren pek çok bilgi, belge ve arşiv kayıtları var. Komutanların itirafları var.
Rus, Ermeni, Osmanlı Arşivleri, Ermeni çetelerin soykırım benzeri katliamlar yaptıklarını gösteren belgelerle dolu.
Çok sayıda mezarlar bile bulundu.

Ama bu topraklarda kadın-çocuk ve yaşlı, yani zavallı masum Ermenilerin bir tane bile toplu mezarı bulunamadı.

Çünkü bu topraklarda hiçbir soy katledilip öldürülerek ortadan kaldırılmadı. Öldürülenler Osmanlı’ya silah çekenler, komşusunun canına, malına kasteden kardeşliği bozan canilerdir. Onlar dışında kalanların, devlet kararlarıyla (Tehcir de bunlardan birisidir) yaşamları, ekonomik, siyasal ve dinsel çıkarları hep güvence altında oldu. Hala da öyle…

 

Bu nasıl soykırım ki; nüfusun %90’ına yakın bölümü sağ- salim kalabiliyor.

Şimdi 'kırıldık' diyenleri kim doğurdu, onlar sağ kalanların torunları değil mi?

O torunlar önce; soydaşlarından bazılarını silahlandırıp kendi devletlerine karşı savaştıranlardan, bu nedenle dedelerinin evlerinden, ocaklarından, yurtlarından edilmesine neden olan devletlerden hesap sormalıdırlar.  

 

Soykırım; Emperyalizm’in, ABD ve AB’nin ve dünyanın her tarafında ticari ilişkiler kurarak kartelleşmiş sahipleri Ermeni olan kuruluşların, kaynak aktararak oluşturdukları güçlü lobilerin çıkarlarını korumak için, üzerinde politikalar oluşturduğu koca bir yalandır.  

Bu yalanın kuyruğuna takılanlar ne yazık ki en çok da bizim ülkemizde yaşıyor.

Onlardan bazıları, neredeyse her akşam TV’lerde boy gösteriyorlar. Meditasyon yapar gibiler…

En çok da Hakan soyadlı Ahmet bu tür programların sunucusu. Tek derdi bu. TV’cilik kariyerini ‘Kürt meselesi Ermeni meselesi’üzerine kurdu…Lafı mutlaka bu iki konuya getiriyor. 

Sonra…Abdulkadir Selvi ve O’nun gölgesinde oturup desteksiz atıp ahkam kesiyorlar.  

Sadece laf. Başka sermayeleri yok ki…Sadece laflarıyla eski yöneticilerimizi, Cumhuriyetimizi, atamızı, dedemizi, katil, cani ilan ediyorlar.

O programa çıkanların hiç gördünüz mü, bir bilimsel görüş, belge, fotoğraf, yer, zaman mekana dayalı bilgi ortaya koyduklarını?..
 

Algıları değiştirmeye çalışıyorlar. Güya tarihi yeniden yazmaya çalışıyorlar.

 

Üçüncüsü…1915’ten Sevr’e kadar uzanan Emperyalist bir proje var, bu aktörler o projeyi günümüze ve geleceğe taşıma azmindeler.  1915’in 100.Yılı bahanesiyle daha çok taraftar yaratarak ülkemiz üstünde baskı kurmaya çalışıyorlar. 

Bu projenin bir ucu Ermenistan, bir ucu Diaspora…Yüzyılımızın Taşnakçıları bunlar.  

Öldürmekle elde edemediklerini, gerçekleştiremedikleri emellerini propaganda ile elde etmeye çalışıyorlar.  

Amaç; soykırım yalanı üzerinden yürüyerek ulus devlet yapımızı bozmaktır.

Bakıp göreceğiz; bu sürecin sonunda elde edilen siyasi güçle bu topraklardan toprak talep etmenin hukuki zeminini oluşturan, hatta etnisiteye dayalı devlet kurmaya cevaz veren bir Anayasa da hazırlanacaktır.   

 

Son söz…

Soykırım arayanlar Hitler Almanyası’na, Rusya’ya, Ahıska, Kırım, Balkanlar’a baksın…

Daha yakına gelelim,

Çoğu Avrupa ülkelerinde görev yapan 44 diplomatımız Ermeni ASALA terör örgütü katletmedi mi?…

Aynı anlayıştan beslenenler Rusya'nın himayesinde etnik Ermeni Devleti kurup, Azerbaycan’ın %20’sini işgal etmediler mi? Sonra yine 1992’de işgal ettikleri Azerbaycan’ın %5’i olan Karabağ’da, Hocalı’da, 700’e yakın insanı katletmediler mi?..

1 milyonu aşkın Türkü yurtlarından etmediler mi?

Irak’ta Türkmenler’e ne yapıldı?
Ya Doğu Türkistan’da olanlara ne demeli?
Bu yaşananlar Türk soykırımı değil mi…Var mı başka bir adı ve izahı?..

 

Ne yaparlarsa yapsınlar, kim kabul ederse etsin, kime diz çöktürürlerse çöktürsünler; yarın Salzburg’da AİHM’de görülecek ‘Perincek Davası’ndan’ ne karar çıkarsa çıksın; soykırım gibi bir şerefsizlik suçunu bu ülkede yaşayan şerefli yurttaşlar asla kabul etmeyeceklerdir. Bu yalana karşı çıkmak vatanı savunmakla eşdeğerdedir. Bu böyle biline…

Tarihle yüzleşilecekse, önce insanlık tarihinden başlamak lazım.Tarihin bir döneminden sadece bir kesit alıp ırkçı duygularla o dönemi yargılamak, iki yüzlülük, hatta yüzsüzlüktür.

Hiç olmazsa bu kez kendini savun ülkem. 100.yıl yalanını yüzyılın yalanına çevirmek elimizde…Yoksa soyumuzdan utanan bir  ırkın ahvadı olacağız.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?