GiresunManşet Üstü

ASLI BAY İNTİHAR MI ETTİ?

Giresun Belediye Plajının yan tarafındaki kumsalda T'lerin bulunduğu yerde dün_ gece saat. 11.30 sıralarında meydana gelen olayda,  Bulancaklı 28 yaşlarındaki Aslı Bay isimli genç kız tabancayla vurulmuş olarak bulundu. Hastaneye kaldırılan Bay’ın hayatını kaybettiği belirlendi.  Olay sonrasında genç kızın yanında bulunduğu belirtilen evli 2 çocuk babası 45 yaşındaki Mehmet A, gözetim altına alınarak soruşturma başlatıldı.
Aslı Bay’ın ölüm nedeniyle ilgili daha sonra açıklama yapılacağı bildirildi.

ASLI BAY'IN YANINDA AĞLAYAN MEHMET A. GÖZALTINDA…

Giresun Emniyet Müdürlüğü'nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, olay 'şüpheli ölüm' olarak nitelendirildi. 

Açıklamada, ''olay yerine intikal eden görevlilerimizce, sağlık görevlilerinin A.B. isimli bayana müdahale ettikleri, M. A.  isimli şahsın aynı yerde ağladığı görülmüştür. 112 ekiplerince Giresun Devlet Hastanesine intikal ettirilen A.B isimli şahıs hakkında tanzim edilen raporda, şahsın sol kısmında tek ateşli silah girişi sonucu ölü olarak hastaneye intikal ettirildiği belirtilmiştir.

Olay yerinde yapılan incelemede, M.A. adına taşıma ruhsatlı 1 adet 9 mm çapında Sıg Saur marka tabanca, tabancaya takılı şarjör içerisinde 14 adet 9 mm çapında fişek ve 1 adet 9 mm çapında kovan elde edilmiştir.

Şüpheli Ölüm olayı ile ilgili olarak tanzim edilen tahkikat evrakı şüpheli M.A. ile birlikte mevcutlu olarak 17.07.2014 günü adli mercilere intikal ettirilmiş, soruşturma devam etmektedir".

Başından daha önce bir evlilik geçtiği ve dul olarak yaşadığı öğrenilen Aslı Bay'ın ölümüyle ilgili gözaltına alınan olayda kullanılan silahın sahibi Mehmet A., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği GiresunAdliyesi'nde nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir