GiresunUlusal

ASİMDER’E, REKTÖR ATTAR’DAN DESTEK SÖZÜ

Bir süre önce kuruluşu gerçekleşen Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Giresun Temsilcisi Uslan Veziroğlu ve Nurgül Veziroğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’a, tanışma ve nezaket ziyaretinde bulundu. Attar, dernek temsilcisine faaliyet ve  projelerine akademik destek sözü verdi.

 

a58ef5c5f5

 

ATTAR:ASILSIZ ERMENİ İDDİALARI ULUSLARARASI ARENADA ÜLKEMİZİN OLUMSUZ TANINMASINA NEDEN OLUYOR

ASİMDER Temsilcisi Uslan Veziroğlu, yaptığı konuşmada,; Ermeni meselesinin ve asılsız iddiaların halk tarafından yeterince bilinmediğine değinerek, konuyla ilgili bilinç oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.

2015 yılının Ermeni meselesi konusunun 100. Yılı olduğuna da hatırlatan Veziroğlu, “Dernek olarak konuyla ilgili birçok çalışma projesi planladık. Bu projelerimizi de Giresun Üniversitesi ile birlikte yürütmek istiyor ve desteklerinizi bekliyoruz. Sizin bu konuda ki hassasiyetiniz ve konumunuz bizim için çok önemlidir” diye konuştu.

Rekör Attar ise; konuklarına teşekkür ederek, şunları söyledi: “ Sizin de belirttiğiniz gibi Ermeni meselesi konusundaki asılsız iddialar uluslararası arenada da ülkemizin olumsuz tanınmasına neden olmaktadır. İnsanların ve halkın doğru bilgilenmesi için tarafsız araştırmalar ve belgeler ışığında tarihi gerçeklerin ortaya konulması gerekir. Ki; bilimsel ve akademik faaliyetlerin yanında bu konuda STK’lara da büyük görevler düşmektedir. Böyle bir derneğin kurulması ve faaliyette bulunması da takdire şayandır. Memnuniyet vericidir. Üniversite olarak yapmayı planladığınız proje ve faaliyetlerinizde her türlü akademik desteği veririz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir