Giresun

ARSA TAKASI POLEMİĞİ….

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin Başkan Kerim Aksu'yu ziyaret ederek "Giresun'a birlikte hizmet edelim " mesajı vermesinin ardından başlayan yumuşak havayı, Rus Pazarı arsası bozdu.  

Tamamı ihale sürecinde olan ancak 700 metrekaresini Özel İdare'nin de almak istediği belediyeye ait arsa üzerinden başlayan tartışma bugün de sürdü. 
İl Genel Meclisi Başkanı Murşit Gürel'in "Belediye Başkanı Kerim Aksu, hizmeti engelliyor" açıklamasını değerlendiren Aksu, Gürel'i iş bilmezlikle suçladı ve ""O taze gelin oldu. Her sabah acaba hangi açıklamayı yapsam diye bekliyor" dedi. 

Başkan Aksu, "Rus Pazarı'nda 2.700 Metrekare arsayı  Özel İdare'ye vererek karşılığında 1.110 metrekare, Sokakbaşı^'ndaki Şehir Sinemasi arazisini aldık. Sırf bu şehire bir kültür merkezi kazandıralım diye. 3 yıldır bir şey yapmadılar" diye sözlerine başladı.  


DSC_0814İl Özel İdaresi'nin stadyumu da içine alacak bir proje hazırladığına dikkat çeken Aksu,  "bizden Deppoy'daki binaları karşılığında takas yoluyla 700 metrekare arsa daha talep ettiler. Bu talep rededilmedi. Gündeme aldık. Plan bütçe ve imar komisyonuna havale edildi. Aynı gün Murşit Gürel çıktı beni kınadı.Kanuni süreci bilmeden konuşuyor. Murşit bey istedi diye olanüstü karar almayız" dedi.
Başkan Aksu, şunları söyledi:" Biz Rus Pazarı'ndan arsanın tamamını alın, taşınacak olan Endüstri Meslek Lisesi'nin olduğu alanla takas edelim dedik.Zaten okulun ön cephesinde bulunan dükkanlar belediyeye ait. Bu bölgeyi katlı otopark, sosyal alanlar ve belediye hizmet binası yapalım. Birlikte el ele verip Giresun'u geliştirelim. Bunlar önemli işler, boş konuşmakla olmaz. Giresun'dan bir bakanımız var. Biz belediye olarak Bakanımızın ziyaretinde Borsa'dan 550 bin lirayı almayıp Giresun'a hizmetin önünü açtık. Kısa zamanda meclisten temsilcilerle Sayın Bakanı Ankara'da ziyaret edip, Giresun'a birlikte yapabileceğimiz projelerimizi sunacağız. Biz yaptığımız hizmetlerle konuşuyoruz. Bazı arkadaşlar, konuşmak için konuşuyor" 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir