EğitimGiresun

ALUCRA TURAN BULUTÇU MYO’DA TÖREN

2013-2014 eğitim-öğretim yılı sona eren Giresun Üniversitesi'nde, son mezuniyet  törenleri Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerinde bulunan fakülte ve yüksekokullardaki mezun öğrenciler için yapıldı.  

 

page

 

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, her iki ilçede düzenlenen törenlere üniversitenin kalabalık bir akademik ve idari personeli ile katılarak öğrenci ve ailelerin sevincine ortak oldu.

 

DSC_8334

 

Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu'nun ilçedeki spor salonunda düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Rektör Attar,"burada öğrenci olmanın her türlü zorluğunu yaşayarak mezun olan  öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Akademisyenlerin ve öğrencilerin yaşadıkları sorunları biliyoruz. Tümünün sorumluluğunu üzerime alıyorum. Bunları özellikle belediye başkanlığı ve 

diğer kurumlarla işbirliği içinde çözeceğiz. Uğurladığımız öğrencilerimizin burukluğunu yaşarken, yeni dönemde gelecek yeni öğrencilerimizle sevinecek ve daha da büyüyeceğiz."dedi.   

cats

 

Törende okul müdürü Öğr. Gör. Oktay Orçun Beken ve  mezun öğrenciler adına okul birincisi Ömer Kaplanbaba birer konuşma yaptılar.

 cats

Ardından öğrencilere diplomaları; Rekör Attar, Kaymakam Hacı Aslan Uzan, Savcı Sultan Çınar, Alucra Belediye Başkanı Halil İbrahim Yağcıoğlu, Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, diğer protokol üyeleri ve üniversitenin akademik personelleri tarafından verildi. 

DSC_8310

Alucra ve Şebinkarahisar’da düzenlenen mezuniyet törenlerine; Sayın Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Prof. Dr. Kürşad Yapar ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu, Doç. Dr. Zafer Türkmen, Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya, Doç. Dr. Emine Yalçın, Genel Sekreter V. Songül Saka, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Salim Eertürk, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Doğan Tunç, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ümmühan Özgül, İdari Mali İşler Daire Başkanı Hüseyin Pehlivan, Yapı İşleri Daire Başkanı Ömer Odabaş, Özel Kalem Müdürü Fatmagül Eşgünoğlu, Basın Koordinatörlüğü personelleri ve yerel basın temsilcileri ile Alucra ve Şebinkarahisar birimlerimizin akademik-idari personelleri, ilçe protokolleri, davetliler ve öğrenci velileri katıldılar.

DSC_8361

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir