logo

reklam
25 Temmuz 2017

ALUCRA KURAN KURSU TACİZCİSİNE 217 YIL HAPİS…

Alucra  Kuran Kursu’nda yaşları 9 ila 13 arasında değişen öğrencilere cinsel ve fiziksel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu olarak yargılanan Halil İbrahim U., Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 217 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bugün yapılan duruşmaya mağdur çocuklar, aileleri, Giresun Barosu Genel Sekreteri Murat Bektaş, Baro Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Özge Üstün ve Baro Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Sevil Göksüzoğlu da katıldı.
Yapılan duruşmada mahkeme heyeti, sanık Halil İbrahim U.’ya,  9 çocuk öğrenciye karşı işlemiş olduğu ‘Çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamalarından rekor cezaya çarptırdı. Her bir çocuk için farklı cezalar alan Halil İbrahim U., toplamda 217 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Kararın ardından Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir tarafından yapılan yazılı açıklamada "Bu yaşanan vahim hadisede, çocukların kimlik bilgilerinin gizli tutulması, bu bilgiler ile yine mağdurlara ilişkin fotoğrafların basın-yayın organlarınca paylaşılmaması da ayrıca önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Bu anlamda her bir kişi ve kurum, bu bilinçle hareket ederek ikinci bir mağduriyetin yaşanmasının önüne geçmelidir. Zira aslolan ve öncelik, çocuğun üstün menfaatidir.”ifadelerine yer verildi.

Halil İbrahim U,,İşkur aracılığıyla girdiği   AKP’li Alucra Belediyesi'nde çalışırken müftülüğe bağlı olarak faaliyet gösteren Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'na müftülük oluruyla yardımcı öğretici olarak alınmıştı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?