GiresunUlusal

ALUCRA CUMHUR İTTİFAKINDA CANİKLİ VE ‘PRENS’ KRİZİ

HABER:UFUK KEKÜL

Giresun’un Alucra ilçesi Belediye Başkanı Suat Aybar, darp ettiği iddiasıyla kendisinden şikayetçi olan Fen İşleri Müdürü Emin Aksu’nun ‘rüşvet aldığı’ gerekçesiyle açığa alındığını açıkladı.Aybar,  açıklamasında, AKP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli ve O’na yakın olan ‘prens’ diye birisini suçladı.

CANİKLİ HİZMETLERİ ENGELLİYOR MU, KİM BU ‘PRENS’ ‘?..

Yazılı bir açıklama yapan MHP’li başkan Aybar, ilçeye yapılacak hizmetlerin Nurettin Canikli   tarafından engellendiğini iddia ederek, bütün çalışmalarının ‘Prens’ diye bilinen bir kişiye ses kaydıyla gönderildiğini söyledi.

8 ay önce ‘Cumhur İttifakı’nın adayı olarak seçildiğini ve verdiği sözleri tutmak ve ilçeye hizmet etmek için çalışmalarını sürdüğünü söyleyen Aybar, “şartlar ne olursa olsun Alucra’mızı bu bataklıktan kurtarmak amacındayız. Oysa geldiğimiz günden bu zamana belediyemizde olan muhalif gurup olan kişiler yüzünden bütün hizmetler aksatılmıştır. Belediye bünyemizde bulunan bu kişilere belediyemizde ayırt etmeksizin olduğu görevlerde kendilerine iyi niyetimden dolayı güvenmekte hata ettiğimi daha sonra anladım” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan açıklamasında çok önemli bir iddiada da bulundu. Aybar, “yapacağım tüm hizmetleri üst tarafta prens diye bilinen kişiye ses kaydı alarak bilgi verdiği haber alınmıştır” dedi . Seçilmesinin ittifakın başarısı olduğunu vurgulayan Suat Aybar, şunları söyledi: “Buna rağmen yapmak istediğimiz tüm hizmetleri sayın Nurettin Canikli engellemiştir. Belediyemizde çalışan Fen İşleri Müdürü Muhammet Emin Aksu’nun yaptığı görev işinde rüşvet yediği ve görevini kötüye kullanmış olup açığa alınmıştır. Yaptığı yolsuzluklar konusunda Alucra Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu şahsa prens sahip çıkarak başka boyutlara götürmektedir. Ben bu boyutların içinde olmam”.

ALUCRA CUMHUR İTTİFAKINDA CANİKLİ VE 'PRENS' KRİZİ“ESKİ DÖNEMİ İNCELEYEN MÜFETTİŞİ CANİKLİ GERİ ÇAĞIRTTI”

Aybar “Sayın Devlet Bahceli’ye sadakatimiz şerefimizdir. Şerefin asla tavizi olmaz. Ben sayın Cumhurbaşkaşkanımıza sahip çıkan Cumhur İttifakının belediye başkanıyım. Ben belediyedeki usulsüzlüklere rağmen sayın İçişleri Bakanımız taraflından gönderilen müfettişi 15 gün görevli olmasına rağmen geldiği gün itibariyle Sayın Nurettin Canikli tarafından görevi iptal edilmiştir.” ifadesinde bulundu.
Başkanın bu iddiaların Nurettin Canikli’nin ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

Öte yandan Giresun’daki MHP’li Belediye Başkanları, ilçe belediye Başkan Suat Aybar’a destek verirken MHP İl ve ilçe başkanlığının herhangi bir açıklama yapmaması yadırgandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir