Giresun

ALİ YILDIZ’IN OYLARINI MAHKEME GEÇERLİ SAYDI

25 Temmuz 2021 Pazar günü gerçekleşen ve itiraz üzerine mahkeme süreci başlayan Bulancak Esnaf Kefalet Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinde son karar çıktı. 20 Ocak’ta gerçekleşen duruşmada alınan karara göre,  adaylardan Ali Yıldız’ın aldığı oylar ve divan tarafından geçersiz sayılan oylar mahkeme tarafından geçerli sayılarak tescillendi.

YILDIZ BAŞKAN…

 Bulancak Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinde oyların iptal edilmesi üzerine mahkeme yoluna giden beyaz liste sahibi Ali Yıldız’ı mahkeme haklı buldu. Bu zamana kadar görülen ve sona eren davalardan sonra bu son davayla Yıldız’ın seçimi kazandığı belirlendi.

Ticaret Mahkemesi sıfatıyla Bulancak Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen son dava 20 Ocak Perşembe günü gerçekleşti. Kararla başkan seçilmesi kesinleşen Ali Yıldız, gerekçeli kararın açıklanmasını beklediklerini ifade ederek şunları söyledi: “6 aydır süren hukuk mücadelemiz nihayet son bulmuştur. 25 Temmuz’da gerçekleşen ve 20 Ocak’ta tamamlanan bu seçimin tek galibi Bulancak esnafıdır. Bu zamana kadar şahsıma ve ekibime destek veren, oyları ile bizlere güç katan kıymetli esnaflarımıza, dostlarımıza ve akrabalarımıza teşekkürlerimi sunarım. Artık seçim geride kalmıştır. Bundan sonra esnaf kefalet kooperatif ailesi olarak bize oy veren vermeyen tüm esnaf kardeşlerimize nasıl ve ne şekilde katkı sağlayabileceksek, elimizden gelenin fazlasını yapacağız”.

Bulancak Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına seçilen Ali Yıldız’ın listesinde; ‘Mürsel Aktay, Engin Güner, Bahtiyar Yıldırım, Cihangir Bodur, Erol Taş ve Selami Sarıgül isimleri yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir